10 Ülkeden 120 sporcu Uluslararası Jimnastik Turnuvasında hünerlerini sergiledi

10 Ülkeden 120 sporcu Uluslararası Jimnastik Turnuvasında hünerlerini sergiledi

10 ülkeden 120 sporcunun katıldığı dev organizasyon, birbirinden yetenekli jimnastikçilerin gösterilerine sahne oldu.

A+A-

Karşıyaka Belediyesi ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenen ‘Baby Boom & Aegean Star Uluslararası Jimnastik Turnuvası’ başladı. 10 ülkeden 120 sporcunun katıldığı dev organizasyon, birbirinden yetenekli jimnastikçilerin gösterilerine sahne oldu.

GELENEKSEL TURNUVA

Karşıyaka’yı her branşta sporun başkenti haline getirmek için çalışmalarını sürdüren Karşıyaka Belediyesi, ‘Baby Boom & Aegean Star Uluslararası Jimnastik Turnuvası’nı geleneksel hale getirdi. Şavkar Cimnastik Spor Kulübü işbirliğiyle bu yıl üçüncü kez düzenlenen dev organizasyon, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda, düzenlenen törenle başladı.

120 SPORCU KATILACAK

Azerbeycan, Belarus, Gürcistan, İngiltere, Japonya, Kazakistan, KKTC, Rusya, Türkiye ve Ukrayna’dan 120 sporcunun yarıştığı turnuva için, toplam 200 kişilik heyet Karşıyaka’ya konuk oldu. Jimnastik kulüpleri ile bazı ülkelerin milli takımları da organizasyona katıldı. 6 - 22 yaş aralığındaki sporcular, iki gün boyunca 10.00 ve 17.00 saatleri arasında bireysel performanslarını sergiledi. Çocuk ve genç yıldızların tecrübe edinmesini sağlamak amacıyla düzenlenen turnuva sonunda, tüm katılımcılara madalya verildi.

“HER SENE DAHA DA BÜYÜYECEK”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Dünyanın dört bir yanından çocuk ve genç jimnastikçilerin bir araya geldiği ve yeteneklerini sergileme imkanı buldukları bu organizasyona yine başarıyla ev sahipliği yaptık. Jimnastiğe gönül veren onlarca genç sporcumuzu ağırladık. Sporcuların heyecanına ortak olan ve muhteşem gösterileri izleme şansı yakalayan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu dev organizasyonu her yıl daha da büyüterek sürdüreceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler