12. Felis Ödülleri sahiplerini buldu

12. Felis Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri'nin ilk gecesi sona erdi

A+A-

Bu yıl 12'inci kez düzenlenen Felis Ödülleri sona erdi. İskender Paydaş ve Orkestrası eşliğinde Zorlu PSM’de, Jülide Ateş’in sunumuyla gerçekleşen ödül töreni Ajans Çaycılarına verilen özel bir ödülle başladı. Törende Sağlık İletişimi, Açıkhava, Basın, Doğrudan Pazarlama & Promo ve Aktivasyon, Film, Radyo, Entegre Kampanyalar, Medya ve Üretimde Ustalık bölümlerinin en iyileri ödüllerine kavuştu.

Sektörün en yaratıcı ve en etkili işlerini ödüllendiren törende Felis’lerin yanı sıra büyük ve özel ödüller de verildi. “Allianz Seninle” işiyle Film Büyük Ödülü’nü alan ajans Concept olurken, “Vodafone Red – Fi Sponsorluk” projesiyle Mindshare, Medya Büyük Ödülü’nün sahibi oldu.

Midshare, Medya Büyük Ödülü’ne ek olarak Felis 2017’de Yılın Medya Ajansı unvanını da kazandı. Yılın Yaratıcı Ajansı 4129Grey seçilirken, Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı da directComm Marketing Group oldu.

Ajanslar Canlı Karaoke’de seslerini bir kez daha duyurdu

Ödül törenin ilk gecesinin sonunda törene katılan ajanslar Dost Elver ve İrfan Kangı’yla Canlı Karaoke’ye katılarak çifte kutlama şansı yakaladı.

Türkiye tarihinde sektörün en fazla başvuru alan yarışması Felis Ödülleri 2017’nin ilk gününde Jülide Ateş’in sunuculuğunda Sağlık İletişimi, Açıkhava, Basın, Doğrudan Pazarlama & Promo ve Aktivasyon, Film, Radyo, Entegre Kampanyalar, Medya ve Üretimde Ustalık bölümlerinin Felis’leri verilmişti. Pınar Erbaş sunuculuğunda gerçekleşen ikinci gecede ise, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik, PR, Verinin Yaratıcı Kullanımı, Markalı İçerik ve Eğlence, Mobil, Dijital ve Dönüştüren Pazarlama Etkisi bölümlerinin en iyi işleri ödüllendirildi.

İskender Paydaş ve Orkestrası eşliğinde kutlanan ödül töreninde Felis’te Verinin Yaratıcı Kullanımı Büyük Ödülü’nü alan ilk ajans “Rexona Tunes in Motion” çalışmasıyla Manajans J. Walter Thompson oldu. PR Bölümü Büyük Ödülü “İyilik Paylaştıkça Çoğalır” diyen MPR İletişim Danışmanlığı’nın olurken, Dijital Büyük Ödülü’nü kazanan ajans “Netflix Ebru Originals” işiyle 4129Grey oldu.

İkinci gecede Yılın PR Ajansı Excel İletişim ve Algı Yönetimi seçilirken, kazandığı puanlarla Yılın Yeni Nesil Ajansı BLAB oldu. Yılın Reklamvereni ise Vodafone Türkiye oldu.

Felis Ödülleri’nin ilk gecesinde “Allianz Seninle” işiyle Film Büyük Ödülü’nü alan ajans Concept olurken, “Vodafone Red – Fi Sponsorluk” projesiyle Mindshare, hem Medya Büyük Ödülü’nün sahibi oldu, hem de Yılın Medya Ajansı unvanını kazandı. Yılın Yaratıcı Ajansı 4129Grey seçilirken, Yılın Doğrudan Pazarlama Ajansı da directComm Marketing Group oldu.

Facebook Hack for Good Ödülü 4129Grey’e gitti

Facebook’un Sivil Toplum kuruluşlarıyla kreatif ajansları bir araya getiren yaratıcı bir fikir yarışması Hack for Good’un Türkiye ayağı gerçekleşti. Bu yarışma için “Şartlı Eğitim Yardımı Programı’nın Suriyeli ve Diğer Mültecilere Yaygınlaştırılması” seçildi. Bu program UNICEF, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı arasında yakın işbirliğinin önde gelen bir örneği; ve Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Genel Müdürlüğü (ECHO), Nüfus, Mültecilere Göç Dairesi, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Norveç Hükümeti tarafından sağlanan finansal destekle gerçekleştiriliyor. Yaratıcı ajansların geliştirdikleri fikirler, jüri tarafından. Felis ödül töreninde kazanan ajans 4129Grey’in ödülünü Facebook Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sarah Personette ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle takdim etti.

Felis hem ödüllendirdi hem eğlendirdi

İskender Paydaş ve Orkestrası’nın şenlendirdiği gecede Fatma Turgut da sürpriz konuk olarak sahnedeydi. Felis Ödülleri’nin ilk gecesinde ajanslar Dost Elver ve İrfan Kangı’yla Canlı Karaoke’de eğlenirken, ikinci gecenin sonunda Adidas Originals After Party’de Ezhel’in performansıyla coştu.