14 yaşındaki Mustafa Kapı için 'yerli Pogba' dedi

14 yaşındaki Mustafa Kapı için 'yerli Pogba' dedi

Galatasaray'ın genç yıldızı Mustafa Kapı'yı değerlendiren Ahmet Akcan, "İyi yönlü oyunu ile orta sahada dikkat çeken bir oyunu. Ayrıca hücum hattında da başarılı. Yine defansif yanları da var. Türkiye'de ender bulunan futbolcular arasında." dedi.

A+A-

Galatasaray'ın başarılı genç yıldızları arasından en dikkat çeken isimlerin başında gelen Mustafa Kapı'ya eski hocasından övgü dolu sözler geldi. Genç futbolcu hakkında konuşan Ahmet Akcan, "Sahanın tüm mevkilerinde oynayan ve görev aldığı tüm alanlarda büyük bir başarı ile görevini tamamlayan bir futbolcu. Orta sahada iki yönlü oyunu ile hem defansif tarafını hem de hücum yönünü oldukça etkili kullanıyor. Gol bölgelerinde sık sık görünmesi ise rakip defansı oldukça zora sokan bir futbolcu. Türkiye'de eşi benzeri olduğunu düşünmüyorum. Mustafa Kapı'yı bir futbolcuya benzetmem gerekir ise aklıma tek Pogba geliyor" ifadelerini kullandı.

RIEKERINK KEŞFETTİ!

Galatasaray'ın Hollandalı teknik adamı Jan Olde Riekerink tarafından A Takıma çağrılan Mustafa Kapı, daha öncesince futbol dünyasında çok az kişi tarafından tanınıyordu. Riekerink tarafından Sofya'ya götürülen genç yıldızın 14 yaşında A takıma çağrılması beraberinde akıllara bir çok soru işareti de getirdi. 11 yaşında Denizlispor'dan Galatasaray'a gelen yıldız futbolcu, 3 sezon boyunca Galataray formasını taşıyan Kapı, U14 ile başyalan kariyerini A takıma kadar taşıdı. U14 ve U15'de 14 kez sarı kırmızılı formayı giyen genç futbolcuyu Riekerink’ten önce eski hocası Ahmet Akcan değerlendirdi.

AHMET AKCAN: "GENÇ TAKIMA GERİ DÖNMEMELİ"

Akcan, Galatasaray'da A takım ile beraber antrenmana çıkan bir ismin sonradan genç takıma geri döndüğünde sıkıntı yaşayabileceğine de dikkat çekerek, “Geri dönülünce bu kez endişe başlar. Bu yüzden çok dikkat edilmeli. Bu oyuncuları kazanayım derken kaybedebilirsiniz de” ifadesini kullandı.