16 farklı dilde şarkı aynı sahnede buluşacak

16 farklı dilde şarkı aynı sahnede buluşacak

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) ev sahipliğinde 4 Nisan’da gerçekleştirilecek konserde 16 dilde şarkılar kardeşlik, barış ve sevgi teması altında seslendirilecek.

A+A-

İzmir Konak Belediyesi’nin hayata geçirdiği ‘Konak’ta Bi Dünya Ses’ adlı projesi kapsamında 14 farklı ülkeden müzik sevdalıları aynı sahnede buluşacak. 16 farklı dilde şarkılar seslendirilecek konser sayesinde çok kültürlülüğün güzelliği gösterilecek.

Konak Belediyesi ile Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu işbirliğinde düzenlenecek ‘Konak’ta Bir Dünya Ses’ adlı konserde yolu bir şekilde İzmir’e düşmüş ve ya buraya yerleşmiş olan farklı ülkelere mensup müziğe meraklı kişiler sahne alacak.

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi ‘nin (AKM) ev sahipliğinde 4 Nisan’da gerçekleştirilecek konserde 16 dilde şarkılar kardeşlik, barış ve sevgi teması altında seslendirilecek.

Konserde Hindistan, Ekvador, İskoçya, Filistin, Malavi, Güney Kore, Hollanda, Sudan, İran, Japonya, Küba, Meksika, Suriye ve Yunanistan olmak üzere toplam 14 ülkeden 25 kişi katılacak. Yabancı konukların yanı sıra Afro-Türk, Laz ve Çerkez kökenli Türk vatandaşları da konserde sahne alacak.

İki bölümden oluşacak konserin ilk bölümünde şef Kamil Kaya yönetiminde sahne alacak farklı kültürlerden kişiler kendi dillerinde şarkılar seslendirecek.

İkinci bölümde ise Cansu Kırca, Yılmaz Demirtaş’ın şarkılarına danslarıyla Aşkın Karagöz eşlik edecek. Dilara Kocabaş ve Can Ovacık da konuk dansçı olarak geceye danslarıyla renk katacak.

Konserin amacının İzmir’in kültürel zenginliğini, tarihsel birikimini ve şehirdeki barış dilini ortaya çıkarmak olduğunu dile getiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, sanatın barış dilini yükselterek, İzmir’in farklılığını ortaya çıkardıklarını söyledi.