18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi

18 milyon öğrenci yarıyıl tatiline girdi

18 milyon öğrenci için eğitim - öğretimin yılının yarısına gelindi.

A+A-

18 milyon öğrenci için eğitim – öğretimin yılının yarısına gelindi. 18 milyon öğrencinin yanı sıra 900 bin öğretmende yarı dönemi bitirdi.  İkinci yarıyıl 6 Şubat Pazartesi başlayacak. 18 milyon öğrencinin ilk dönemini bitirdiği 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran Cuma günü son bulacak.

15 TATİL BAŞLADI

Ülkemizde eğitim öğretim birinci dönem ve ikinci dönem diye bölümlere ayrılarak öğretim yapılmakta. Birinci ve ikinci dönem arasında 15 günlük tatil verilmekte. Özellikle öğrencilerin dört gözle bekledikleri sömestri tatili bu gün itibariyle başladı. 15 günlük tatil boyunca birinci dönemin yorgunluğunu atacak olan eğitim camiası ikinci döneme dinlenmiş olarak 6 Şubat tarihinde başlayacak.

ÜLKE NÜFUSUNUN 3 TE 1’İ TATİLE GİRDİ

 Yarıyıl denilince akla gelen karne heyecanını 18 milyon öğrenci yaşadı. Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve liseye giden ülke nüfusunun yaklaşık 3’te birine denk gelen öğrenciler karnelerindeki notlar ile sevindiler. Karnedeki zayıf notlar için çocukların kıyaslanmaması gerektiği üzerinde duran uzmanlar yapıcı ve yönlendirici davranışlar ile çocukların kırık notlarının düzeltilmesi gerektiği üzerinde duruyorlar.

9 HAZİRAN CUMA İKİNCİ DÖNEM BİTİYOR

2016-2017 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılı 6 Şubat tarihinde başlayıp 9 Haziran Cuma günü son bitecek.

18 EYLÜL PAZARTESİ

2017-2018 eğitim öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi günü başlayacağı planlandı.