2017 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu 8 saat sürdü

2017 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu 8 saat sürdü

8 saat süren toplantının ardından toplantı hakkında yazılı açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele başta olmak üzere Kuzey Kıbrıs konusunda da açıklamada yer verildi.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Mili Güvenlik Kurulu 15:00’da başlayarak 8 saat sonra son buldu. 8 saat süren toplantının ardından toplantı hakkında yazılı açıklama yapıldı. Yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele başta olmak üzere Kuzey Kıbrıs konusunda da açıklamada yer verildi.

8 saat süren yılın ilk Milli Güvenlik Toplantısı sonrası yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

"Terör örgütlerinin muhatap olarak kabul edilip, bu örgütlere çeşitli usullerle silah yardımında bulunulmasının, terörün güçlenmesine ve yayılmasına zemin hazırladığı belirtilmiştir.

Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu asimetrik saldırılara karşı, yurt içinde ve yurt dışında gereken her türlü tedbirin alınması konusundaki kararlılığımız teyit edilmiştir.

Kıbrıs meselesine çözüm bulunması için Cenevre'de yapılan görüşmeler kapsamlı şekilde ele alınmış, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hak ve menfaatlerinin korunması hususunda atılacak adımlar değerlendirilmiştir.

Suriye’de gerçekleştirilen ateşkesin korunması ve güçlendirilmesi ile Astana Toplantısı ayrıntılı şekilde ele alınarak, Türkiye'nin, siyasi geçiş sürecinin başlatılmasına yönelik çabalarını ve insani sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceği kaydedilmiştir.

Önceki ve Sonraki Haberler