31. Uluslararası İzmir Festivali sona erdi

31. Uluslararası İzmir Festivali sona erdi

31. Uluslararası İzmir Festivali, L’orchestre De Contrebasses’ın (Kontrbas Orkestrası) dün gece AASSM’de verdiği kolay kolay unutulmayacak sıra dışı bir konserle sona erdi.

A+A-

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın düzenlediği 31. Uluslararası İzmir Festivali, L’orchestre De Contrebasses’ın (Kontrbas Orkestrası) dün gece AASSM’de verdiği kolay kolay unutulmayacak sıra dışı bir konserle sona erdi.

ChristianGentet, GregoireDubruel, Leonardo Teruggi, XavierLugué, OlivierMoret ve YvesTorchinsky’ den oluşan Grup, yaylı sazlar ailesinin en iri ve gizemli üyesi kontrbasın bilinmeyen güzelliklerini ve hiç tahmin edilmeyen özelliklerini, hem göze hem kulağa hitap eden birşovla sergiledi. Senfoni ve caz orkestralarının eşlikçi sazı kontrbas, altı yetenekli virtüözün elinde dile geldi. Zaman zaman yağmur altında otobanda yoğun trafikte gezdi, bazen deniz kıyısında martıları dinletti, ya da yelkenli bir balıkçı gemisinde balinaları takip etti. Romantik anlarında vals yaptı, ya da çağdaş dansçılara özenip ilginç koreografiler sundu.

31. Uluslararası İzmir Festivali’nin kapanış konserinde kontrbas, L’orchestre De Contrebasses üyelerinin elinde dile geldi

Önceki ve Sonraki Haberler