6. Balkan Panorama Film Festivali Danışma Kurulu açıklandı

6. Balkan Panorama Film Festivali Danışma Kurulu açıklandı

15 – 21 Ekim 2020 tarihler arasında Buca Belediyesi’nin himayesinde İzmir’de gerçekleşecek olan 6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Danışma Kurulu belli oldu.

A+A-

Altı kişiden oluşan danışma kurulu üyeliklerine Türk sinemasının duayenlerinden Ediz Hun, Balkanların en tanınmış ve en ödüllü yönetmeni MilchoManchevski,Sam Peckinpah, Peter Ustinovgibi yönetmenlerin filmlerinde yer almış eski Yugoslavya’nın efsanevi oyuncusu IgorGalo, Balkanların en tanınmış oyuncu ve yapımcılarından LazarRistovski ve Türkiye’nin en verimli sinema hocaları arasında yer alan Maltepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi DekanıProf. Dr. Selahattin Yıldız ve  Beykent Üniversitesi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Makal seçilmiştir. Uzun yıllar sürmesi planlanan bu iş birliği bütün dünyayı saran pandemi dolayısıyla online olarak yapılan toplantılarla verimli bir şekilde sürdürülmektedir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

14 Balkan ülkesini kapsayan festival uzun metraj , kısa metraj kurmaca ve belgesel filmlerin başvurularını kabul etmeye devam ediyor. Yarışma veya yarışma dışı program başvuruları festivalin resmi sitesinden online ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir. 17 Nisan 2020’de başlayan başvurular19 Haziran 2020’de sona erecektir.Ön Jüri tarafından değerlendirilecek olan başvuru sonuçları 20 Temmuz 2020 tarihine kadar festivalin resmi sitesinde ilan edilecektir. 

FESTİVALDE 4 DALDA EN İYİ FİLME ÖDÜL VERİLECEKTİR

•    Sarı ŞemsiyeUlusalUzunMetraj Film Yarışması (25.000 TL)
•    Sarı ŞemsiyeUluslararasıUzunMetraj Film Yarışması (5.000 Avro)
•    Sarı ŞemsiyeUlusalKısaMetraj Film Yarışması (5.000 TL)
•    Sarı ŞemsiyeUluslararasıKısaMetraj Film Yarışması (1.000 Avro)