8-17 yaş arasındaki çocuklar yüzme öğrenecek

8-17 yaş arasındaki çocuklar yüzme öğrenecek

Türkiye geneli 2020 yılında 100 adet, 2021 yılında 141 adet toplam 241 adet portatif havuz proje kapsamında yüzme öğretmek için hayata geçti.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığının Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında başlatılan Türkiye geneli 2020 yılında 100 adet, 2021 yılında 141 adet toplam 241 adet portatif havuz proje kapsamında yüzme öğretmek için hayata geçti.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi çalışmalarının daha geniş kitlelere ulaşabilmesi amacıyla Mersin geneli Tarsus, Akdeniz, Toroslar, Mezitli ve Silifke olmak üzere beş ilçede yüzme bilmeyen kalmasın diye portatif havuzlar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü deneyimli Antrenörleri ve Cankurtaranları eşliğinde yüzme eğitimlerine başladı. Projesi kapsamında 8-17 yaş arasındaki kız ve erkek öğrenci belirlenen gün ve saatlerde ayrı seanslarda pandemi şartlarına uygun, şartlarda yüzme öğrenecek.  

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi kapsamında 8-17 yaş arası öğrencilerin beden eğitimi ve spor dersini yüzme öğrenerek değerlendirmeleri amacıyla hayata geçirildi. Gençlik ve Spor İl müdürlüğü olarak önceliğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerine dokunmak'' dedi.