ABD Balistik füze denemesi yapan İran'ı uyardı

ABD Balistik füze denemesi yapan İran'ı uyardı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, İran'ın balistik füze denemesi yapmasının hem bölgeyi tehdit ettiği hem de ABD’ye tehdit oluşturduğu vurgulayarak uyarıldığını belirtti.

A+A-

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, İran'ın balistik füze denemesi yapmasının hem bölgeyi tehdit ettiği hem de ABD’ye tehdit oluşturduğu vurgulayarak uyarıldığını belirtti. Flynn "Bugün itibariyle İran'ı resmen uyarıyoruz." dediği açıklamada İran’ın bu konudaki çalışmalarının BMGK kararlarına da ters olduğunu beyan etti.

ORTADOĞUDAKİ İSTİKRAR İÇİN ÖNEMLİ

Beyaz Saray’da günlük basın toplantısında söz alan Flynn, İran'ın balistik füze denemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. İran’ın bu çalışmalarından hoşnut olunmadığının altını çizen Flynn Tahran'ı hükümetinin hem balistik füze denemesi yapmasını hem de Yemen'de İran destekli Husilerin bölgede seyreden Suudi gemisine saldırmasından dolayı "Bunlar, İran'ın Ortadoğu'daki istikrarsızlaştırıcı eylemlerini uluslararası kamuoyuna açıkça gösteriyor." Diyen Flynn İran’ı suçladı.

TAHRAN YÖNETİMİ KÖTÜ NİYETLİ

Ortadoğu’da istikrarı tehlikeye atan ülke olarak İran’ı gören Flynn, "Obama yönetimi Tahran'ın kötü niyetli adımlarına gereken cevabı vermekte başarısız olmuştur. Trump yönetimi ise, İran'ın, Ortadoğu'daki güvenlik, refah ve istikrarı tehlikeye atan, aynı zamanda Amerikalıların hayatlarını riske atan bu eylemlerini kınıyor." Diyerek bu eylemleri kınadıklarını vurguladı.

UYARIYORUZ

İran’ın bugün itibariyle kınanacağını belirten Flynn, Donalt Trump’un İran’la nükleer anlaşmanın birçok kez eleştirdiğine değinerek "Bugün itibariyle İran'ı resmen uyarıyoruz." Uyarısında bulundu

Önceki ve Sonraki Haberler