Abu Dhabi Desert Challenge nefesleri kesti

Abu Dhabi Desert Challenge nefesleri kesti

Monster Energy Honda Takımından Paulo Gonçalves ve Kevin Benavides Abu Dhabi maceralarına teknik bir ilk etapla başladılar.

A+A-

Monster Energy Honda Takımından Paulo Gonçalves ve Kevin Benavides Abu Dhabi maceralarına teknik bir ilk etapla başladılar. İleriki etaplarda rekabetin daha da kızışacağı yarışta Gonçalves dördüncü ve Benavides altıncı sıraya yerleşti.

Monster Energy Honda takımı sürücülerinin gerçek bir yarışma gördükleri Dakar’dan yaklaşık üç ay sonra, ikili 276.59 km’lik özel Abu Dhabi çöl mücadelesinin ilk tam etabında aksiyonun tam ortasına geri döndüler.

Hem Portekizli Paulo Gonçalves hem de Arjantinli Kevin Benavides kendilerinden geri pozisyonlarda başlayan ve daha yukarıda bitiren sürücülerle arayı açmaya çalıştıkları iyi bir yarış geçirdiler. Kumlarda yarışmak parkura önde başlayan yarışmacılar için çok daha zorken, arkadakiler ise öndekilerin izlerini takip ederek kulvarın durumu hakkında hayati bilgileri toplayabilir ve zamanı nasıl telafi edebileceklerini öğrenebilirler.

Paulo Gonçalves ilk sırayı alan Sam Sunderland’den üç dakika geride kalarak dördüncü geldi. Gonçalves bugün Abu Dhabi’nin batısında bir başka kum dolu etapta zamana karşı son bir girişimde daha bulunacak.

Kevin Benavides ise, bu Orta Doğu ülkesinin olağanüstü manzaralarını keşfetmek için elde ettiği ilk fırsatla birlikte, Arap kumlarını yerlisi olduğu Güney Amerika’dakilerle karşılaştırma fırsatını bulmuş oldu.

Kevin CRF450 RALLY ile savaşmaya başlamak için istikrarlı bir tempoyu tercih etti.