Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel alacak

Adalet Bakanlığı 10 Bin Personel alacak

Adalet Bakanlığı 2017 yılı içinde 10 binden fazla personel alacağı ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Alınacak 10 bin personel içerisinde 6250 hakim ve savcı alınacağı belirtiliyor.

A+A-

Adalet Bakanlığı 2017 yılı içinde 10 binden fazla personel alacağı ile ilgili açıklamada bulunmuştu. Alınacak 10 bin personel içerisinde 6250 hakim ve savcı alınacağı belirtiliyor. Ayrıca 3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ediyor.

HAKİM VE SAVCI ALINACAK

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamasına göre 2017 yılında hakim ve savcı ile adliye personeli alımı yapılacak. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından 2017 yılında en az 6250 hakim ve savcı alınması planlandı.

İCRA KATİBİ

Adalet Bakanlığı, 810 icra katibi alımına ilişkin ilana çıkarken, icra katiplerinin alımına ilişkin mülakatların devam ettiği belirtildi. Adalet Bakanlığı zabit katibi ve mübaşir ihtiyacı için 2017 yılında en az 5000 bin zabıt katibi, infaz koruma mübaşir ve şoför alımı alım yapılacağı tahmin ediliyor.

SINAVDA BAŞARILI OLANLAR

3500 hâkim ve savcının alımına ilişkin olarak sınav süreçlerinin devam ettiği belirtilirken, ÖSYM tarafından yapılan yazılı sınavın ardından yapılacak mülakat sınavında başarılı olan 3500 hâkim ve savcı alınacak.

3 HAZİRANDA SINAV

Adalet Bakanlığı, 3 Haziran'da ÖSYM tarafından yapılacak sınav ile 2750 hâkim ve savcı almayı da planlıyor. 3 Haziran'daki sınavda 2000 hâkim ve savcı hukuk fakültesi mezunlarından 750'si ise avukatlar arasından alınacak. Bakanlığın, yılsonuna doğru hâkim ve savcı alımına ilişkin bir sınav daha yapabileceği öğrenildi.

SINAV SÜRECİ DEVAM EDİYOR

3500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ederken, 3 Haziranda ÖSYM tarafından yapılacak sınavla ilave 2750 hakim ve savcı alımı daha yapılacak.

İCRA KATİBİ

Bakanlık 810 icra katibi alımına ilişkin ilana çıkarken, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından uzman erbaşlıktan ayrılanlar arasından 3000 infaz koruma memuru alımına ilişkin sınav süreçlerinin tamamlandığı ve atamalarının yakında yapılacağı belirtildi.

ZABIT KATİBİ VE MÜBAŞİR

Ayrıca Bakanlığın, adliyelerin zabit katibi ve mübaşir ihtiyacını gidermek için yıl içerisinde en az 5 bin zabıt katibi, infaz koruma mübaşir ve şoför alımı alım yapmayı planladığı belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler