Adana'da gösteri ve yürüyüş yasağı

Adana'da gösteri ve yürüyüş yasağı

Valilikten yapılan açıklamaya göre kentin bazı noktalarında gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, toplantı düzenleme, imza standı açma ve çadır kurma gibi toplumsal faaliyetlerin bir ay süre ile yasaklandığı duyuruldu.

A+A-

Adana’da Valiliğin aldığı karar gereği 1 ay süre ile toplumsal faaliyetlere sınırlama getirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre kentin bazı noktalarında gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, toplantı düzenleme, imza standı açma ve çadır kurma gibi toplumsal faaliyetlerin bir ay süre ile yasaklandığı duyuruldu.

TOPLUMSAL OLAYLARDA TERÖR VURGUSU

Valiliğin yaptığı açıklamadan terör vurgusu yapılarak “Terör örgütlerinin, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kasteden eylemlerini çok farklı yol ve yöntemlere başvurarak sürdürdüğü” belirtildi.

TERÖR FAALİYETLERİ ÖN PLANDA

Valiliğin terör olaylarını ve terör planlarını öne sürdüğü açıklamada “Terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması, can ve mal güvenliğinin temini, suç işlenmesinin engellenmesi, genel sağlık ve ahlakın veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla Olağanüstü Hal ve İller İdaresi kanunlarının ilgili maddeleri doğrultusunda” karar alındığı belirtildi.