Ağrı eksi 18 dereceyi gördü

Ağrı eksi 18 dereceyi gördü

Hava sıcaklığının artması beklenen Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.

A+A-

Hava sıcaklıklarının müjdecisi olan cemrelerden ikincisi dün suya düştü. Hava sıcaklığının artması beklenen Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 18 dereceyle Ağrı'da ölçüldü.

Dün suya düşen cemre ile ikinci cemre düşmüş oldu, üçüncü ve son cemre ise 5-6 Mart tarihlerinde toprağa düşecek. Hava sıcaklığının müjdecisi olarak bilinen cemrelere rağmen Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk havalar etkisini sürdürüyor.

Ağrı'da oluşan buz sarkıtları dondurucu soğukların ne oranda olduğunu ortaya koyuyor.

Meteoroloji 12'nci Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada hava sıcaklığının en düşük olduğu il eksi 18 derece ile Ağrı’da ölçüldüğü ifade edildi.

Yapılan açıklamada, havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği bölgede, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ile don olayı beklendiği belirtildi.

Açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 18, Ardahan'da 16, Erzurum'da 10, Kars'ta 7, Iğdır'da 4, Erzincan ve Tunceli 3 derece olarak ölçüldüğü belirtildi.

Açıklamada, gün içinde beklenen en yüksek sıcaklığın Tunceli'de 15, Iğdır'da 12, Erzincan'da 10, Kars'ta 4, Erzurum'da 2, Ağrı ve Ardahan'da ise sıfırın altında 1 derece olması öngörülüyor. (İLKHA)