Ahmet Kural ve Saadet Işıl Aksoy Nikah Masasında

Ahmet Kural ve Saadet Işıl Aksoy Nikah Masasında

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği, sezonun en iddialı komedilerinden ‘Ailecek Şaşkınız’ 2 Mart’ta TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giriyor.

A+A-

Sinemaseverlerin heyecanla beklediği, sezonun en iddialı komedilerinden ‘Ailecek Şaşkınız’ 2 Mart’ta TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giriyor. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e, Saadet Işıl Aksoy’un eşlik ettiği, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği film komedi dolu sahneleriyle gülmek isteyen izleyicinin kalbini tam on ikiden vuracak.

‘Ailecek Şaşkınız’ın en çok konuşulacak sahnelerinden biri de Ahmet Kural ve Saadet Işıl Aksoy’un nikah masasına oturduğu bölümler oldu. Nikah sonrasında damadın gelini kucağına alması gerekirken, ters işleyen planda Saadet Işıl Aksoy’un Ahmet Kural’ı kucağına alması set arkasında eğlenceli anlar yaşattı. Bu keyifli sahnelerde Aksoy’un Ahmet Kural’ı kaldırmasına yönetmen Selçuk Aydemir yardım etti.

Kural kucağındayken kapıya tekme atması gereken Saadet Işıl Aksoy, şok oldu. Selçuk Aydemir, ‘Yaradana sığınıp kaldıracaksın Saadet’ deyince ekibi kahkaha attı. Sürekli spor yapan ve kondüsyonu yerinde olan Aksoy, sahneyi başarınca herkes tarafından alkışlandı.

“ASKI SİSTEMİYLE BAĞLARLAR DİYE DÜŞÜNDÜM”

Saadet Işıl Aksoy, düğün sahnesini anlatırken “Senaryoyu ilk okuduğumda da zaten düğün sahnesinin olduğu kısımlara çok gülmüştüm, sette hayal ettiğimden daha da eğlenceli bir sahne çıktı ortaya. Gerçi Ahmet veya Murat'ın yer aldığı bir sahnenin eğlencesiz geçmesi mümkün değil. Elif karakterinin film boyunca genelde daha mesafeli, ciddi ve sert hallerini görüyoruz, benim için de tüm o sahnelerin dışında Elif'in çok daha eğlenceli yanını ortaya çıkarmak çok keyifli oldu” ifadelerini kullandı.

Aksoy, Ahmet Kural’ı kucağında taşımasıyla ilgili ise esprili bir dille “Ben açıkçası o sahneyi okurken hiç Ahmet'i gerçekten kucağımda taşıyacağımı tahmin etmemiştim. Belki onu bir şekilde bir askı sistemiyle yukardan bağlarlar ve ben de taşıyormuş gibi yaparım diye düşünmüştüm.

Sete gittim ve "Ee mekanizma nerede, nasıl bir şekilde çekeceğiz?" falan diye gayet rahat bir şekilde bakınırken, Selçuk bana "Ne mekanizması, o kadar dövüş dersini boşuna mı aldın kızım, hadi bakalım kolay gelsin." dedi. Neyse ki yardıma sette çalışan arkadaşlar koştu, hep beraber Ahmet'i önce kaldırıyorduk, sonra "3-2-1 Kayıt!" dendiği an herkes çil yavrusu gibi dört bir yana dağılıyordu, işte o an topuklularımla Ahmet'in bütün sorumluluğu benim omuzlarımda kalıyordu” diye konuşarak zor sahnenin altından nasıl başarıyla kalktığını anlattı.

HABERE YORUM KAT