Akdeniz coğrafyasına farklı pencerelerden bakılacak

Akdeniz coğrafyasına farklı pencerelerden bakılacak

Akdeniz Akademisi tarafından 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde AASSM'de düzenlenecek sempozyumda insanların, sermayenin ve emeğin sürekli hareket halinde olduğu Akdeniz coğrafyasına farklı pencerelerden bakılacak.

A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 9 ülkeden akademisyenlerin katılacağı “Devinen Akdeniz” başlıklı bir sempozyuma evsahipliği yapacak. Akdeniz Akademisi tarafından 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde AASSM'de düzenlenecek sempozyumda insanların, sermayenin ve emeğin sürekli hareket halinde olduğu Akdeniz coğrafyasına farklı pencerelerden bakılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Akdeniz Akademisi, “Devinen İnsanlar”, “Devinen Fikirler” “Devinen Sanat, Mimari ve Tasarım”, “Devinen İktidar ve Direniş”, “Devinen Çevre”, “Devinen Sermaye ve Emek” başlıkları altında bildirilerin kabul edildiği uluslararası bir sempozyum düzenleyecek. 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde (AASSM) gerçekleşecek sempozyumda yurtiçinden katılan akademisyenlerin yanı sıra Yunanistan, İngiltere, Fas, Tunus, Cezayir, Finlandiya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Fransa'dan gelecek akademisyenler de bildirilerini sunacak. Sempozyum 16 Kasım Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak. Aynı gün saat 20.00’de AASSM'de, Ortadoğu ezgilerinden Titi Robin-Mehdi Nassouli Tazırı konseri gerçekleşecek.

"Savaş ve Göç" dramı bu sergide..

Konser ve sergilerle zenginleşen Devinen Akdeniz Sempozyumu, Kasım ayı boyunca pek çok yönüyle Akdeniz ruhunu yaşatacak. 3-30 Kasım tarihleri arasında, sempozyum kapsamında yine Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi alt kat sergi salonlarında iki sergi birden düzenlenecek. "Devinen Hafıza" karma sergisinde sanatçılar “Devinen Akdeniz” teması altında buluşarak kendi kurgusal hafızalarından ortaya çıkan özgün çalışmalarını sergilerken, Akdeniz'de Savaş ve Göç başlığıyla gerçekleşecek sergide, 21. yüzyılın en önemli gündemi olan kitlesel göç dramına ilişkin belgesel fotoğraf çalışmaları sergilenecek.