Akıllı Buzdolapları hayatımıza giriyor

Akıllı Buzdolapları hayatımıza giriyor

Buzdolabı, kasasız Amazon Go mağazalarında kullanılan bilgisayar yoluyla görme teknolojisiyle donatılacak.

A+A-

Amazon, eksik olan gıda maddelerini ya da son kullanım tarihleri geçmiş olan ürünleri otomatik olarak belirleyen ve doğrudan sipariş verebilen bir buzdolabı geliştiriyor. Buzdolabı, kasasız Amazon Go mağazalarında kullanılan bilgisayar yoluyla görme teknolojisiyle donatılacak.

Amazon'un “sadece dışarı çık” teknolojisini oluşturan fiziksel mağaza departmanı, buzdolabı projesine öncülük ediyor.

Bu ekip, kasaya gitmeden alışveriş yapılmasını sağlayan Dash Cart adlı akıllı araba gibi ileri teknoloji minimarket zincirinde bulunan diğer son teknoloji ürünleri ve avuç içi ile ödeme sistemini de geliştirdi.

Project Pulse adı verilen yeni buzdolabı projesi, alışveriş alışkanlıklarını ve buzdolabından bulunan ürünleri izlemek, ne istenebileceğini öngörmek ve bunları teslimatını sağlamak üzere geliştiriliyor.

Yeni buzdolabı sistemi, örneğin yumurta gibi düzenli satın alma alışkanlığı bulunan ürünlerin tükenmek üzere olduğunu otomatik olarak bildirecek ya da ürünlerin son kullanım tarihlerini belirleyerek uyarıda bulunacak. Buzdolabı, Amazon Fresh ya da Whole Foods aracılığıyla sipariş de verebilecek.

Örneğin somon balığı gibi bir ürünün buzdolabında fazla beklemesi halinde ya da bekletilmeden pişirilmesi gereken bir ürün bulunduğu takdirde yemek tarifleri vermesi, ayrıca sağlık ve beslenme tavsiyelerinde bulunması gibi özelliklerin de buzdolabına eklenip eklenmesi tartışılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler