Al Pacino ve Robert De Niro aynı filmde oynayacak

Al Pacino ve Robert De Niro aynı filmde oynayacak

Film Pesci’nin 8 yıldır oynadığı ilk film olacak. Robert De Niro ve Harvey Keitel’ın birlikte rol aldığı 8. film, De Niro ile Scorsese’nin 23 yıl sonraki ilk birlikteliği olacak.

A+A-

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavale ve Harvey Keitel’ı bir araya getirecek filmin haklarını Netflix satın aldı. Filmin çekimlerine 2017 Ocak ayında başlandığı belirtiliyor. Film hakkında Netflix henüz yorum yapmadı.

Filmin daha önce Paramount Pictures tarafından destekleneceği belirtilmişti. Ancak Paramount projenin fazla riskli olduğu gerekçesi ile filmi desteklemekten son anda vaz geçti. Scorsese’nin filminin riskli bir anlaşma olduğunu ve Paramount’un risk alma eğiliminde olmadığından dolayı destekten vaz geçtiği belirtiliyor.

The Irishman, Mean Streets, Taxi Driver, New York, New York, Raging Bull, The King of Comedy, Goodfellas, Cape Fear ve Casino filmlerinden sonra De Niro ve Scorsese’nin 9. iş birliği olacak.

The Irishman Charles Brandt’in 2004 tarihli ‘I Heard You Paint Houses’ adlı kitabından uyarlanıyor. Film, tetikçi Frank ‘The Irishman’ Sheeran’ın, Jimmy Hoffa’nın öldürülmesiyle olan olası ilişkisi etrafında şekilleniyor. Filmde ayrıca Benjamin Button tipi efektlerle aktörlerin flashback sahneler için gençleştirileceği biliniyor.

Film Pesci’nin 8 yıldır oynadığı ilk film olacak. Robert De Niro ve Harvey Keitel’ın birlikte rol aldığı 8. film, De Niro ile Scorsese’nin 23 yıl sonraki ilk birlikteliği olacak. Bu gibi unsurlardan ve usta isimleri bir araya getirmesi nedeni ile merakla beklenen film, son olarak rüya projesi Silence ile beklenilen sansasyonu yaratamayan Scorsese için önemli olacak. Heyecanla beklenen yıldız kadrolu filmin 2018’de vizyona girmesi bekleniyor.