Alaçatı Ot Festivaline ziyaretçi akını

Alaçatı Ot Festivaline ziyaretçi akını

Ünü ülke sınırlarını aşan Alaçatı Ot Festivali, bu yıl da farkını ortaya koydu. Karnaval havası yaratan festival, ziyaretçi akınına uğruyor.

A+A-

Ünü ülke sınırlarını aşan Alaçatı Ot Festivali, bu yıl da farkını ortaya koydu. Karnaval havası yaratan festival, ziyaretçi akınına uğruyor.

ATÖLYE, GEZİ, KONSER

Türkiye'nin dört bir yanından 1 milyonu aşkın ziyaretçinin beklendiği 9'uncu Alaçatı Ot Festivali, renkli görüntülerle geçiyor. Çeşme Belediyesi'nin bu yıl "Sarmaşık/Kuşkonmaz" temasıyla düzenlediği festivale dün de yüzlerce tur otobüsüyle binlerce kişi geldi. Otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinliğin yapıldığı organizasyon ile Alaçatı cıvıl cıvıl anlara sahne oluyor.  

'ATMOSFER ÇOK GÜZEL'

Üç günlük festival renkli görüntülerinin yanısıra doğaya sahip çıkması, yerel halkı içine katması ile fark yaratırken esnaf için de cansuyu oluyor. Pazar günü saat 12.00'de Alaçatı Amfi Tiyatro'da 'En fazla ot çeşidini toplama' ve 'En güzel ot yemeği' yarışması yapılacak. Ödül töreni saat 14.00'te gerçekleşecek. Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, bu yıl 1 milyon kişiyi hedeflediklerini söylerken Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia da atmosferin çok güzel olduğunu belirtti. 

HABERE YORUM KAT