Albert Einstein'ın hayat hikayesi belgesel oldu

Albert Einstein'ın hayat hikayesi belgesel oldu

Buluşlarıyla tarihe damgasını vurmuş Albert Einstein'ın özel hayatından izler taşıyan evi online olarak gezilebilecek.

A+A-

2017'nin en çok merak edilen yapımlarından olan belgesel seri "DEHA", 23 Nisan Pazar günü ilk bölümüyle National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşmaya hazırlanıyor. Buluşlarıyla tarihe damgasını vurmuş Albert Einstein'ın özel hayatından izler taşıyan evi ise belgesel tanıtımı için hazırlanan bir mikrosite ile takipçileriyle buluşuyor.

20. yüzyılın ikonik isimlerinden Albert Einstein'ın az bilinen fırtınalı hayat hikayesini ekranlara taşıyacak olan belgesel seri Deha, 171 ülkede 45 farklı dilde yayınlanacak ilk bölümüyle National Gerographic izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Einstein'ın özel hayatından izler taşıyan, anılarıyla dolu evinin kapıları ise National Geograhic'in hazırladığı 360 derece keşif deneyimi sunan mikrosite ile meraklılarına açılıyor. Einstein'ın evinin salonunda, yemek odasında ve ofisinde ünlü bilim adamının hayatına, alışkanlıklarına ve anılarına ışık tutan detaylarla süslenen mikrosite http://genius.natgeotv.com/tr/ adresinde ziyaretçilerini bekliyor.

Yönetmenliğini Oscar ödüllü Ron Howard'ın üstlendiği DEHA’da Albert Einstein'ı; Oscar, Altın Küre, Emmy ve Tony ödüllü oyuncu Geoffrey Rush, gençliğini ise Johnny Flynn canlandıracak. 10 bölümlük belgesel serinin ilk bölümü 23 Nisan Pazar günü 20:00’de National Geographic ekranlarında milyonlarla buluşacak