Alev alan telefonlar serisine Galaxy J5 modeli de katıldı

Alev alan telefonlar serisine Galaxy J5 modeli de katıldı

Fransız bir kullanıcının iddiası üzerine Galaxy J5’in ev ortamında alev aldığı belirtilirken, Galaxy Note 7’nin de benzer bir durumda kaldığı hatırlandı. Bilindiği gibi Samsung Note 7'de oldukça büyük bir maddi zarara uğramıştı.

A+A-

The Associated Press tarafından yapılan habere göre Galaxy J5’inin aniden yüksek miktarda ısındığı ve sonrasında patladığı belirtildi. Bilindiği gibi Samsung daha öncesinde Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı batarya ve patlama sorunları sonrasında binlerce ürününü geri çekerek tazminat ödemişti. Samsung yaşadığı bu problemden oldukça büyük bir maddi zarar etmiş, telefon piyasasında ciddi bir pazar ve marka kaybı yaşamıştı.

Galaxy J5

Sonuca varmak için acele edilmemeli Lamya Bouyirde isimli Fransız Galaxy J5 kullanıcısının vakanın gerçekleşme şeklini anlatmasından yola çıkılarak durumun Galaxy Note 7 ile benzer olması dikkat çekse de konuyla ilgili sonuca varmak için acele edilmemesi gerektiği yorumlandı.

Telefon infilak etti

Çocuğunun oynaması için verdiği telefonun normalin üstünde ısınması, daha sonra da şiştiğini ve siyah dumanlar çıkartınca yere attığını, bunun üzerine cihazın infilak ettiğini belirten kullanıcı için Samsung’tan henüz bir açıklama gelmedi.

Sebebi bilinmiyor

Samsung açıklama yapmasa da ürünle ilgili kesin yargılara kapılmaması gerektiği açıklanırken, uzmanlar tarafından patlama için birçok etmenin olabileceği, şarj aletinden telefonun bozuk olup olmadığına ya da cihazın hasar durumuna göre durumun değişebileceği yorumlandı. Bu soruların cevabı bulunmadan vakanın Galaxy Note 7 ile ilişkilendirilmemesi gerektiği hatırlatıldı.

Dava edecek

Kullanıcı Lamya Samsung’u ne olursa olsun dava edeceğini açıklasa da ürünün Samsung temsilcisi tarafından alınmadığı dikkat çekti. Telefonunu üçüncü seviye bir satıcıdan ve internet üzerinden alan kişinin davadan alacağı sonuç ve firmanın yapacağı savunma ise henüz kestirilemiyor.