Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığından İstifa Etti

Ali Koç, 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığından İstifa Etti

Fenerbahçe başkanlığına aday olan Ali Koç, sürecin daha sağlıklı ilerlemesi için 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığından istifa etti.

A+A-

Fenerbahçe'de Mayıs 2018'de yapılacak olan Olağan Genel Kurul'da başkanlık için adaylığını açıklayan ve seçim çalışmaları nedeniyle 1907  Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrılacağını ifade eden  Ali Koç, resmen görevinden ayrıldı.

DERNEKTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Ali Koç'un ardından başkanlık görevini Ruşen Çetin'in yürüteceği belirtilirken, 1907  Fenerbahçe Derneği'nden "Önemli Bilgilendirme" ifadesiyle yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

YENİ BAŞKAN RUŞEN ÇETİN OLDU

"1907  Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu, 3 Kasım 2017 tarihli toplantısında 11 Kasım 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1907  FenerbahçeDerneği Yönetim Kurulu Başkanlık görevine, aynı zamanda 1907  FenerbahçeVakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmekte olan Sayın A. Ruşen Çetin'in getirilmesine oybirliği ile karar vermiştir."

ALİ KOÇ: BU AYRILIK BİR ANLAM TAŞIMIYOR

Fenerbahçe Başkan Adayı  Ali Koç ise 1907  Fenerbahçe Derneği görevindeki değişim ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"2004 yılından bu yana desteklerinizle büyük onur duyarak sürdürdüğüm 1907  Fenerbahçe Derneği Başkanlık görevimden ayrılma kararımı sizlerle 25. Yıl Balomuzda paylaşmıştım. "

" Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Adaylığıma dair sürecin tamamen şeffaf ve etik geçmesi niyetiyle aldığım bu karar, bizler için bir ayrılık anlamı taşımıyor."

"RUŞEN ÇETİN'E BAŞARILAR DİLİYORUM"

"Derneğimiz, yeni döneminde Sayın A.Ruşen Çetin'in öncülüğünde, Kulübümüze ve camiamıza yeni 'değerler' üretmeyi sürdürecektir. Bu vesileyle A.Ruşen Çetin'in başkanlığındaki yönetimimize başarı dileğimi bir kez de sizler aracılığıyla yinelemek istiyorum."

"HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

"Dernekteki başkanlık görevime veda etme noktasında, birlikte görev yaptığım tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, birlikte hayata geçirdiğimiz onlarca projenin benim adıma kuşkusuz en değerlisi olan  Anıtkabir Saygı Ziyaretleri'ni 13 yıldır aynı sadakat ve özveriyle gerçekleştiren 1907 UNİFEB'li gençlerimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyor, dernekteki çalışma arkadaşlarımıza içten ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum."

Değerli Üyelerimiz;

Bugüne kadar bana ve birlikte görev yaptığım yönetim kurullarına yönelik desteğiniz için sizlere tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

En içten saygı ve sevgilerimle,

Ali Y. Koç