Aliağa yaza 100 bin çiçek ile merhaba diyecek

Aliağa yaza 100 bin çiçek ile merhaba diyecek

İzmir'in gelişen ilçesi Aliağa yaza çiçekler ile merhaba diyecek. İlçede çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor. İlçenin bu yaz 100 bin çiçek ile merhaba demesi bekleniyor. İlçede vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni alanlar oluşturmak için çalışmaların

A+A-

İzmir'in gelişen ilçesi Aliağa yaza çiçekler ile merhaba diyecek. İlçede çiçeklendirme çalışmaları devam ediyor. İlçenin bu yaz 100 bin çiçek ile merhaba demesi bekleniyor. İlçede vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni alanlar oluşturmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Aliağa Belediyesi, kentin farklı noktalarında çiçeklendirme çalışması yapıyor.

 

Alt yapı çalışmalarının yanı sıra kent estetiğine de büyük önem veren Aliağa Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ile Eski Sebastian Laguna Caddesi’nde 100 bin yazlık çiçek ve bitkiyi toprakla buluşturuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler çiçek dikim çalışmalarının bir bölümünü tamamladı. Rengarenk görünümü, küçük seyir tepeleri, farklı türden bitkilerle oluşturulmuş desen ve motif uygulamalarıyla vatandaşların şimdiden beğenisini kazanan sahil bandı, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çiçek bahçesine dönüşecek. Renk cümbüşü oluşturan çiçek ve bitkiler, Aliağa Sahil Bandı’nın güzelliğine güzellik katacak.

 

İlçe genelinde bugüne kadar binlerce fidan ve çiçeği toprakla buluşturduklarını belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, “İlçemizin her geçen gün daha yeşil ve rengarenk olması için ekiplerimizle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ile Eski Sebastian Laguna Caddesi’nde yaptığımız çalışmalar sonunda bu bölge adeta bir çiçek bahçesine dönüşecek. Hem Aliağalıların hem de çevre ilçelerden misafir olarak gelen vatandaşların görmeden gitmeyeceği bir yer olacak” dedi.