Aliağa'dan Elazığ ve Malatya'ya yardım

Aliağa'dan Elazığ ve Malatya'ya yardım

Aliağalı vatandaşlar Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için seferber oldu.

A+A-

Aliağa Belediyesi’nin Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için başlattığı çalışmaya Aliağa halkı da büyük destek verdi. Aliağalı vatandaşların deprem bölgelerine gönderilmesi için el birliği ile Aliağa Belediyesi Sosyal Markette bir araya getirdiği bir tır dolusu ihtiyaç malzemesi akşam saatlerinde yola çıktı.

ALİAĞA HALKI ELAZIĞLI KARDEŞLERİNİN YANINDA

Aliağa Belediyesi, geçtiğimiz cuma akşamı Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremin ardından bölgedeki vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma başlattı. Çalışmaya yoğun destek veren Aliağa halkı depremzedeler için adeta seferber oldu. Aliağalılar, gerek kendi imkânları gerekse de 153 Hilal Masa hattı üzerinden yaptıkları taleplerle battaniye, kışlık kıyafet, ısıtıcı, çocuk maması, kuru gıda gibi bağışlarda bulundular. Aliağalı vatandaşların bağışları iki gün süresince Aliağa Belediyesi Sosyal Markette toplandı.

DUALARLA UĞURLANDI

Aliağa Belediyesi Sosyal Market önünde, S.S. 32 Nolu Aliağa Kasalı Kamyoncular Tankerciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından tahsis edilen tıra yüklenen ihtiyaç malzemeleri dualar eşliğinde Elazığ ve Malatya’da bulunan Afet Koordinasyon Merkezi’ne uğurlandı. Uğurlama törenine Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yanı sıra Aliağa Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Gani Okur ile S.S. 32 Nolu Aliağa Kasalı Kamyoncular Tankerciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Savaş Uzun da katılım gösterdi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “ALLAH BU DEVLETE BU MİLLETE ZEVAL VERMESİN”

Türk Milleti’nin bir ferdi olmaktan bir kez daha gurur duyduğunu belirten Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Deprem felaketinin yaralarını bir an önce sarabilmek için ülke olarak birlik beraberlik içerisinde hareket ettik. Aliağa olarak da vatandaşlarımızla, esnafımızla, siyasi partilerimizle ve sivil toplum kuruluşlarımızla destek olmaya çalıştık. İmkânı olmayan vatandaşlarımız da dualarıyla Elazığlı kardeşlerimizin yanında oldu. Aliağa olarak hep birlikte Elazığ’da yaşanan depremin yaralarını saracağız. Allah bu devlete bu millete zeval vermesin” dedi.