Alsancak’ta şenlik var

Alsancak’ta şenlik var

İzmir’in Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından 16. Alsancak Şenliği başladı. Şenlik, bu yıl ‘Sokakta Umut Var’ temasıyla düzenleniyor.

A+A-

İzmir’in Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği tarafından 16. Alsancak Şenliği başladı. Şenlik, bu yıl ‘Sokakta Umut Var’ temasıyla düzenleniyor. 17 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan şenliğin ilk gününde, Haşmet Uslu Sokak’ta ‘2. Geleneksel Sokak Tavla Turnuvası’ ve Ali Çetinkaya Bulvarı’nda, ‘Alsancak’ta Yaşamak’ adlı söyleşi gerçekleştirildi.

ALSANCAK, İZMİR’İN EN GÖZDE SEMTLERİNDEN

İzmir’in en gözde semtlerinden biri olan Alsancak, düzenlenen şenlikle iki gün boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. İzmirliler, şenliğe büyük ilgi gösterdi.

TAVLA TURNUVASIYLA AÇILDI

Bu yıl 16.’sı düzenlenen Alsancak Şenliği, Haşmet Uslu Sokak’ta düzenlenen ‘2.nci Geleneksel Tavla Turnuvası’yla başladı. İzmir Tavla Derneği tarafından düzenlenen ve tavla tutkunlarını bir araya getiren etkinlik, tavla meraklılarını buluşturdu.

13.00-17.00 saatleri arasında yapılan ve 46 yarışmacının katıldığı turnuva, seyir zevki yüksek ve çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Turnuvanın açılış törenine katılan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’in keyifli yaşam sürülen bir şehir olduğunu belirterek, “Bizim görevimiz, İzmir’in bu mutluğunu çoğaltmaktır. Düzenlediğimiz bu şenlik, bu tavla organizasyonu da bunu sağlayan araçlardan biridir” dedi. Başkan Pekdaş daha sonra turnuvanın açılışını zar atarak yaptı.

İZMİR ÜZERİNE SÖYLEŞİ

Tavla Turnuvası sonrası Başkan Sema Pekdaş, Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde yer alan ve İzmir’in en dar sokağı olarak bilinen ‘Dantel Sokak’ta Etik Sanat Galerisi tarafından kurulan Monoprint Sergisi’ni gezdi. Pekdaş, burada Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yaptığı duvar boyamalarını inceledi ve kendisi de boyama yaptı.

Şenlik, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 232 Artworks tarafından organize edilen Street Art gösterisiyle devam etti. Şenlik kapsamında saat 18.00’de Ali Çetinkaya Bulvarı’nda ‘Alsancak’ta Yaşamak’ adlı söyleşi gerçekleştirildi.