Altay’da yeni yıldız adayları A takımla çalışmalara başladı

Altay’da yeni yıldız adayları A takımla çalışmalara başladı

Alt yapısından yetiştirdiği yıldızlarla adından söz ettiren ve bu isimlerle Türk futboluna damga vuran Altay’da yeni yıldız adayları A takımla çalışmalarda yer alıyor.

A+A-

Korona virüs nedeniyle liglere verilen aranın ardından Siyah-beyazlı takım, geçen hafta ortasından beri Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde sosyal mesafe kuralına dikkat ederek çalışmalarını sürdürürken, alt yapıda görev yapan bazı isimler A Takımla antrenmanlara çıkmaya başladı. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak yönetiminde yapılan çalışmalara U19 ve U17 takımlarında forma giyen Cenk Blom, Arda Gezer, Melih İşlek, Furkan Mehmet Doğan, Ali Kızılkuyu, Fatih Ergen, Tugay Gündem, Alperen Kızkapan dahil edildi.

ALT YAPI GELECEĞİMİZ

Altay’ın Türk futboluna geçmişte birçok yıldız isimler kazandırdığını ve hala da kazandırmaya devam ettiğini belirten Profesyonel Şube Sorumlusu Hilmi Bozok, alt yapılarda dikkat çeken isimleri A takımla idmanlara almaya başladıklarını açıkladı. Bozok, “Yaşanan korona virüs sürecinden dolayı gelecek yıllarda bütün takımlar ekonomik olarak sıkıntılar yaşayacak. Bu nedenle birçok takım alt yapısından oyuncu çıkarmak için uğraş verecek. Biz de bu konuda oldukça iyi bir kulübüz ve sağlam bir alt yapımız var. Her yaş kategorisinde oyuncu gruplarımız hocalar tarafından eğitiliyor. Korona virüs sürecinden sonra yeniden başladığımız idmanlara U19 ve U17 takımlarımızdan 8 oyuncuyu dahil ettik. Bu oyunculardan en az 5-6 tanesinin gelecek yıl A Takım kadrosunda yer almasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ALT YAPILAR ÖNEM KAZANACAK

Altay’ın her yıl yeni bir ismi Türk futboluna armağan ettiğini vurgulayan Hilmi Bozok, “Bir yandan Süper Lig için yarışımız sürüyor. Bir yandan da yeni yıldız oyuncularımızı takıma kazandırmaya çalışıyoruz. İdmanlara zaman zaman alt yapıdan oyuncular dahil ediyorduk. Şu anda 8 genç kardeşimiz A Takımla idmanlara çıktı. Biz onların kendilerini gösterebilmeleri için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm takımlar alt yapılarına eğilmek zorunda kalacaklar. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’nun yaptığı hamleler sonucunda sağlam olan alt yapımızı daha da güçlendirdik. Geçmişte olduğu gibi Altay önümüzdeki yıllarda da alt yapısından yetiştirdiği oyuncularla Türk futboluna damga vuracaktır. Alt yapı bizim geleceğimiz prensibiyle gençlere de yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

İDMANLAR SÜRÜYOR

Öte yandan Siyah-beyazlı takım, liglerin yeniden başlayacağı tarihe kadar çalışmalarını Gaziemir Tesisleri’nde yaptığı idmanlarla devam ediyor.