Anadolu'nun Kültür Sanat Başkenti Olacak

Anadolu'nun Kültür Sanat Başkenti Olacak

“Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım" sloganıyla 2017-2018 Kültür-Sanat sezonuna merhaba diyen Kütahya Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinlikler ile fark yaratıyor.

A+A-

Şimdi Yeni Şeyler Söylemek Lazım" sloganıyla 2017-2018 Kültür-Sanat sezonuna merhaba diyen Kütahya Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinlikler ile fark yaratıyor. Belediye Kasım ayında da faaliyetlerine doludizgin devam ediyor. Her ay düzenli olarak Fatih Çıtlak’ın sunduğu ‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ söyleşisi ile Cansu Canan modaretörlüğünde ‘Başlıksız Söyleşiler’ programında Kütahyalılar ile bir araya geliyor. Belediye bu faaliyetlerin yanı sıra ‘Düşünce Atölyesi’, ‘Bu Toprağın Ezgileri’ programları, çocuk ve yetişkin tiyatro okulu, söyleşiler, konferanslar, dinletiler, konserler ile kültür ve sanat etkinliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Anadolu’nun Kültür Sanat Başkenti olmak için 2016-2017’de 283 etkinlik düzenlediklerini belirten Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yeni dönemde etkinliklerin artarak devam edeceğini vurguladı.

Yıl boyu gerçekleşen organizasyonları ile dolu dolu bir kültür sanat takvimi bulunan Kütahya Belediyesi, 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Belediye Kasım ayı etkinlikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Etkinliklere katılımlarından dolayı Kütahya halkına teşekkür eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirde yaşıyoruz ve kadim bir ruha sahibiz. Gerçekleştirdiğimiz tüm kültürel ve sanatsal etkinlikler, bu ruhu daha da ileriye taşıyabilmek içindir. Amacımız kültür -sanatın tüm renkleriyle şehrimizde hissedilmesi ve yaşatılması, hem çocuklarımız hem de yetişkinlerimizin mutlu, verimli ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamaktır” dedi.

Kütahyalılar Kültür Sanata Doyacak

Sanatı anbean yaşattıklarını vurgulayan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Herkesin ilgisini çekebilecek etkinlikler ile bazen düşündük, bazen öğrendik, bazen de eğlendik” ifadelerinde bulundu. Saraçoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Dolu bir etkinlik takvimi ile Kasım ayında da faaliyetlerimize devam ediyoruz. Birbirinden değerli sanatçı, oyuncu, yazar ve düşünürleri Kütahyalılarla buluşturmaya devam edeceğiz. Her pazar çocuk tiyatrolarımız devam ediyor. 7 Kasımda Fatih Çıtlak Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında bir söyleşi gerçekleştirecek. Her ay Kütahyalılar ile bir araya gelen bir diğer ünlü isim Cansu Canan ise ‘Başlıksız Söyleşiler’ programında ünlü Türk klarnet virtüözü Serkan Çağrıyı ağırlayacak. 24 Kasım Öğretmenler Gününe özel düzenlenecek etkinlikte ise Türk Müziği sanatçısı Dilek Türkan, 22 Kasım Çarşamba günü doyumsuz bir konser ziyafeti yaşatacak. Bunlara ek olarak yetişkin tiyatroları, konserler, söyleşi, konferans gibi programları titizlikle hazırladık. Bu tür aktivitelerin güzelliklere vesile olmasını diliyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler