Android 7.0 Nougat güncellemesi ne zaman geliyor

Android 7.0 Nougat güncellemesi ne zaman geliyor

Ülkemizde yeni başlanan güncelleme başka ülkelerde başladı. Samsung akıllı telefonlar için Nougat adı verilen Android 7.0 versiyonu Türkiye’de 8 Şubat’tan itibaren güncellenmeye başlandı.

A+A-

Samsung Türkiye nihayet açıklama yaptı. Samsung akıllı telefonarda Android 7.0 Nougat güncellemesi hakkında açıklama yapan Samsung Türkiye'nin Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen güncellemenin 8 Şubat tarihi ile başladığını ve peyder pey güncellemelerin yapılacağı bilgisini verdi.

TÜRKİYE'DE YENİ YAYINLANIYOR

Ülkemizde yeni başlanan güncelleme başka ülkelerde başladı. Samsung akıllı telefonlar için Nougat adı verilen Android 7.0 versiyonu Türkiye’de 8 Şubat’tan itibaren güncellenmeye başlandı. Samsung Galaxy modelleri için duyurulan güncelleme tarihi ile ilgili Samsung Türkiye’den yapılan açıklamaya göre Şubat ayı içinde sıra ile güncellemeler dağıtılacak. Başka ülkelerde dağıtılan güncellemelerin Türkiye için neden bu kadar geç kalındığı sorusu ise hala cevap bulmuş değil. Samsung kullanıcıları başka markaların Android 7.0 güncellemelerinin çoktan yapıldığını ama Samsung’un henüz yeni başladığını belirterek bu konu hakkında firmayı eleştiriyorlar.

Samsung Türkiye'nin Başkan Yardımcısı

Samsung Türkiye'nin Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen’in yaptığı açıklamaya göre güncelleme gelecek modeller ve yaklaşık tarihler şu şekilde;

8 Şubat tarihinden itibaren Galaxy S7 ve S7 edge için Android 7.0 güncellemesi dağıtılacak. Galaxy S6 ve S6 edge plus modelleri için güncelleme tarihi olarak Şubat aynın 3’nci haftası. S6 edge modeli için Şubat ayının 4’nci haftası. Galaxy A (2016) serisindeki cihazlar Mayıs ayı içinde Samsung J serisi cihazlar ise Temmuz ayı içinde güncelleme alacak.

Önceki ve Sonraki Haberler