Android 8.0'ın adı Oreo mu olacak?

Android 8.0'ın adı Oreo mu olacak?

Google her versiyon için hem versiyon numarası kullanıyor hem de bir isim kullanıyor. Daha önceki versiyonlarda kullanılan isimler genellikle tatlı isimlerinde oluştuğu için yeni versiyon isminin de tatlı ismi olacağı tahmin ediliyor.

A+A-

Mobil işletim sistemi Android’in yeni versiyonu için isim aramaya devam ediliyor. Google her versiyon için hem versiyon numarası kullanıyor hem de bir isim kullanıyor. Daha önceki versiyonlarda kullanılan isimler genellikle tatlı isimlerinde oluştuğu için yeni versiyon isminin de tatlı ismi olacağı tahmin ediliyor.

Google, her yıl yeni Android sürümünü tanıtıyor ve bu Android sürümlerinin adı alfabetik sıraya göre gidiyor. En son Android Nougat duyurulduğuna göre şimdi sıra “O” harfinde.

Google her versiyonda harflere göre tatlı isimlerini işletim sistemine isim olarak veriyor daha önce “KİTKAT”, “NOUGAT” gibi isimler kullanan firma bundan sonraki kullanacağı isim için O harfini kullanacak O harfinden tatlı olarak kullanacağı isim olarak da OREO olacağı tahmin ediliyor.

Android ve Chrome OS kıdamli başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, Twitter üzerinden, bununla alakalı kısa bir video yayınladı.

Videoda baş rolde Oreo bisküvi bulunuyor. Bu paylaşım Oreo'nun, Android'in bir sonraki işletim sistemi sürümünün adı olebileceğini gündeme getirdi.

Bildiğiniz gibi Google, Android işletim sistemi sürümlerine hep tatlı adları veriyor. Bu yüzden de Android 8.0'ın Oreo ismini alması mükün görünüyor.