aNEWS haber kanalı yayına başladı

aNEWS haber kanalı yayına başladı

A News logosuyla yayın hayatına "Merhaba" diyen televizyon sadece Türkiye'de değil, Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya ve Rusya'da yüz milyonlarca izleyiciye ulaşacak ve İngilizce yayın yapacak.

A+A-

Türkiye'yi tüm dünyanın anlayacağı bir dilde anlatmak için yola çıkan aNEWS, ülkemizi yurtdışında en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyor.

aNEWS, bu coğrafyanın sesini, duruşunu özünde koruyarak dünya perspektifinde yeni bir ses oluşturuyor. Haber ilkelerinden taviz vermeden, kimsenin sesi değil kimsesizlerin sesi, egemenlerin değil halkın sesi olma hedefi ile yola çıkıyor. Haklı seslerin gür çıkmasını misyon ediniyor.

aNEWS, dinamik kadrosu ve Turkuaz Medya Grubu'nun tecrübesi ile yeni başlayan bir kanaldan çok öte bir içerik vadediyor. Arkasında bine yakın haberci ile yeni ama tecrübeli bir ekranı milyonlarca izleyici ile buluşturuyor.

175 ülkede, Türkiye'de 81 ilde 375 ilçede yüzlerce muhabiri ile anında sıcak haber ve gelişmeleri takibe alan aNEWS, rakipleri arasında kısa sürede kendinden söz ettirecek potansiyele sahip.

aNEWS'in yurtdışında, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Rusya, Belçika, Hollanda, Çin, Yunanistan, Afganistan, İran ve diğer ülkelerde muhabir ağı ile kısa sürede tüm haberlere ulaşacak güce sahip.

Türkiye'de de aNEWS, en geniş haber takip ağına sahip kanal olma hedefini taşıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Trabzon gibi önemli illerde ofisleri olup 81 ilde anında canlı yayın imkanı ve muhabir ağı bulunuyor.

A News sadece Türkiye'de değil, Avrupa, Ortadoğu, Orta Asya ve Rusya'da yüz milyonlarca izleyiciye ulaştı. Turksat 4A Uydusu ile AB ülkeleri, İran, Rusya, Balkan ülkelerine ulaşırken;
Es'hailSat uydu erişimini üzerinden Azerbaycan, Gürcistan, İspanya, Portekiz, Sudan, Yemen, Libya, Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Irak, İran, Mısır, Fas, Suriye, Filistin, Lübnan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Moritanya, Tunus, Cezayir, Somali ve birçok ülkeden rahatça izlenebilecek.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ise Pay TV aracılığı ile aNEWS'e erişim sağlanabilecek.

aNEWS'in dünya genelinde ulaşılabilir olduğu mecralar göz önünde bulundurulduğunda başlangıç olarak 1 milyar 100 milyon kişiye ulaşma kapasitesine sahip. Ayrıca aNEWS, yurt dışındaki dağıtım sistemlerinde de yerini alarak hedef izleyici kitlesine nokta atışı yapabilecek.

aNEWS frekans bilgileri

Türksat 4A Uydusu Frekans: 11999 Mhz Symbol Rate: 11666 FEC: 3/4 Polarizasyon: V ( Dikey ) Modulasyon: DVBS2-8PSK
Digiturk 140. Kanal
Tivibu 188. Kanal
D- Smart 289. Kanal
Teledünya 6. Kanal
Turkcell TV