Apple yeni Mac ve iPad modellerini tanıttı

Apple yeni Mac ve iPad modellerini tanıttı

New York’ta gerçekleştirilen 30 Ekim Apple Etkinliği Brooklyn Müzik Akademisi’nde düzenlendi. Apple CEO'su Tim Cook’un coşkuyla karşılandığı sahnede izleyicilere önce MacBook’la ilgili yenilikler sunuldu.

A+A-

New York’ta gerçekleştirilen 30 Ekim Apple Etkinliği Brooklyn Müzik Akademisi’nde düzenlendi. Lansmanda, ilk olarak merakla beklenen ürünlerden MacBook Air'ın tanıtımını yapıldı. Daha sonra ise Apple'ın uzun yıllardır herhangi bir yenileştirmeye gitmediği Mac Mini modelinin tanıtımına geçildi.

Tüm Macbook Air'ler Retina Displaye sahip olacağı belirtilirken, Retina Display ekranında 4 milyon pixel bulunacağı ve ekranının kenardan kenara olacağı aktarıldı.

YENİ AİR'A TOUCHID ÖZELLİĞİ

​MacBook Air'e gelen yeni özelliklerden biri de TouchID oldu.

Ayrıca, yeni Air'lar 8.nesil i5 işlemci ile gelecek ve 16 GB'a kadar RAM desteği sağlanmış olduğu belirtildi.

Yeni Air eski kasaya göre yüzde 17 daha küçük ve yüzde 10 daha ince olduğu ve 1.25 gram ağırlığa sahip olduğu aktarıldı.

Lansmanda, daha sonra ise Apple'ın uzun yıllardır herhangi bir yenileştirmeye gitmediği Mac Mini modelinin tanıtımına geçildi.Mac Mini'nin işlemcisinin 4 çekirdekli olarak başlayacağı ve 6 çekirdekli işlemciye kadar çıkılabileceği belirtildi.

YENİ MAC MİNİ'DEN ESKİ MODELİNE ORANLA 5 KAT DAHA FAZLA PERFORMANS ALINABİLECEĞİ BELİRTİLDİ

​RAM'lerinin 64 GB'ta kadar çıkacağı belirtilirken, yeni Mac Mini'lerin performansının eskisine oranla 5 kat daha fazla olacağı aktarıldı.

Mac Mini'lerde ethernet, 4 Thunderboard C, USB — A ve daha bir çok girişle desteklenmiş olduğu vurgulandı.

Yeni Mac Mini'lerin 8 GB Ram, i3 3.66 Ghz işlemci ve 128 GB SSD hafıza ile799 dolardan başlayan fiyatlarla ABD'de satışa sunulacağı belirtildi.

APPLE ŞİMDİYE KADAR 400 MİLYON İPAD SATTIĞINI AÇIKLADI

Apple, şimdiye kadar 400 milyonun üzerinde iPad sattığını açıklarken, geçen yıl ise tüm bilgisayar markalarından daha fazla iPad satışı yaptığını açıklandı.

Lansmanda açıklanan bilgiler ışığında, yeni iPad Pro'nun 5.9 mm kalınlığında ve eski modeline oranla yüzde 15 daha ince olduğu belirtildi. Yeni iPad Pro, Hacimsel olarak ise bir önceki versiyonundan %25 daha küçük olacağı öğrenildi.

Bununla birlikte, iPad Pro'nun iPhone X ailesinde olduğu gibi FaceID'ye sahip olacağı belirtildi.

7 grafik işlemcisi ve 8 işlemciye sahip olan iPad Pro'lar, Apple tarafından özel olarak tasarlandığı için çok yüksek bir performans kazanımına sahip olduğu vurgulandı.

YENİ İPAD PRO'YA 1 TEREBAYTLIK HAFIZA

​Yeni iPad Pro 1 terabayta kadar hafızaya sahip olabileceği açıklandı.

Bununla birlikte, yeni iPad Pro'lar USB C bağlantısına sahip olacak ve çok daha fazla cihaza bağlanabileceği belirtildi. Öte yandan, iPad Pro, eklenen USB C bağlantı özelliği ile iPhone telefonları şarj edebilecek.

Yeni iPad Pro'nun 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı aktarıldı.

HABERE YORUM KAT