Apple'dan Google Maps'e rakip Drone uygulaması

Apple'dan Google Maps'e rakip Drone uygulaması

Apple’dan Google Maps’e rakip olmasını sağlayacak bir harita uygulaması geliyor, teknoloji dünyasında ise haritalar için drone kullanımı gibi dikkat çeken bir hamleden bahsediliyor.

A+A-

Apple’ın harita uygulaması konusunda en büyük rakiplerinden olan Google’ı bu kez geride bırakabilmek için önemli bir hamleye adım attığı konuşuluyor. Bloomberg muhabirlerinin yayınladığı habere göre Apple, harita uygulaması için droneları kullanmanın yanı sıra geliştirme için Amazon Prime Air departmanı çalışanlarının yer aldığı bir robot ve veri derleme uzmanı ekibini bir araya getiriyor. Ekibin bilgisinin drone kullanımı ile birleştiğinde Apple haritalarını güncellemede büyük bir hız kazanması bekleniyor.

Apple haritaları Google’ı geçiyor mu?

Apple firmasının harita uygulamaları alanında en büyük rakibi olan Google Maps uygulamasın geçebilmek adına oluşturduğu geliştirme ekibi ve dronu kullanımından destek başlayacak olması teknoloji dünyasını etkileyen yeni haberler arasında yerini aldı. Apple’ın rakibi Google’ın haritaları için veri toplamada ya da güncellemede minivan ve arabalar ile çalıştığı önceden biliniyordu. Ancak çok daha hızlı ve hafif olan dronelar ile haritacılığı birleştirmek harita uygulamalarının da hız kazanmasında büyük bir adım olarak görülüyor.

Apple’dan daha hızlı ve detaylı harita uygulaması

Dronelar yalnızca Apple’ın daha hızlı değil aynı zamanda daha detaylı olmasını da sağlayacak. Dronelar yollarda bulunan levhalar, yol işaretleri, yapılardaki yenilikler ve trafik durumu gibi birçok detayı da optimum seviyede kullanıcılara sunabilecek. Bu gibi detaylara Google’da da yer verilmiş olsa da droneların en güncel durumu bildirmedeki hızlarına oldukça güveniliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler