Aşka Geldik Vizyona Giriyor

Aşka Geldik Vizyona Giriyor

Azerbaycan Türkiye ortak yapımı olan ve eş zamanlı her iki ülkede de Ekim ayında vizyona girecek olan Aşka Geldik filmi seyircisiyle buluşmaya gün sayıyor.

A+A-

Yurt dışında Türk sinemasını en iyi temsil eden yapımcılardan Hamdi Bor ve Azerbaycan'ın başarılı yapımcısı İlham Muharremov'un üstlendiği komedi türündeki Aşka Geldik filmi, önemli kadrosu ve faklı konusuyla dikkat çekiyor. Azerbaycan'ın en ünlü komedyeni Ferda Xudaverdiyav'ın da rol aldığı filmin senaryosu Hasan Aliyev imzası taşırken,müziği ise usta isim Yıldıray Gürgen'e ait. Yönetmen koltuğunda Muharrem Özabat oturduğu filmin baş rollerini usta oyuncular Metin Yıldız ve Şener Kökkaya paylaşıyor.

Bu Köyde Kahkaha Tufanına Hazır Olun

Bir köy düşünün..Türkiye'nin uzak ve teknolojiden yoksun bir köyü..Herkesin birbirini tanıdığı ve köy kahvesinin o köyün kalbi olduğu bir uzak köy..Her şey köy muhtarına gelen bir telefonla başlar.. Yukarıdan (Ankara Bakanlıktan) gelen bu telefonda yurt dışından ecnebi bir profesörün ve üniversite heyetinin insani araştırmalar için köye geleceği haberi verilir..Bütün köy birlik olup ilk defa bir profesör görecek olamanın telaşını ve heyecanını yaşar.. 2 kişi hariç.. Şükrü ile Habib. Damat ve kayınbaba olan Şükrü ile Habib'in kahkaha dolu serüveni de tam burada başlamaktadır..

Beyaz perdenin usta oyuncuları Yakup Yavru, Hüseyin Elmalıpınar, Abdullah Şahin, Ali Tutal, Erol Taşçı, Gönül Dilan, Dilek Denizdelen ve şarkıcı Faruk K'nın da rol aldığı Aşka Geldik filmi, Azerbaycan'la aynı anda vizyonda kahkaha tufanı estirecek.

Önceki ve Sonraki Haberler