Avatar efsanesi kaldığı yerden devam edecek

Avatar efsanesi kaldığı yerden devam edecek

Gişe rekorları kıran Avatar’ın yönetmeni James Cameron Avatar 2’nin gösterimin zamanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Avatar film serisinin ikincisini bekleyenlere filmin yönetmeninden sevindirici haber geldi. Gişe rekorları kıran Avatar’ın yönetmeni James Cameron Avatar 2’nin gösterimin zamanı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AVATAR 2 EN ERKEN 2018 SONUNDA

Bilim kurgu dalında ve kullandığı teknikler yönünden Avatar filmi sinema sektöründe ilkleri uygulamıştı. 2009 yılında sinema severler ile bulaşan Avatar 1 filmi gösterildiği ülkelerde hep gişe rekorları kırmıştı. Avatar 2 filminin çekimlerinin devam ettiği sinemalarda en erken 2018’in sonunda gösterime gireceği bilgini veren Cameron sırasıyla Avatar 3’ün 2020’de Avatar 4’ün 2020’de Avatar 5’in ise 2023 yılında seyirci ile buluşacağını belirtti.

SERİ 5 FİLMDEN OLUŞUYOR

Avatar 1 ile büyük başarı yakalayan yönetmen Avatar serisinin 5 filimden olacağı bilgisini daha önce duyurmuştu. Filmin yönetmeni Cameron serinin filmleri hakkında bilgiler vererek 2’nci filmin ne zaman gösterileceğine dair açıklama yaptı.

AVATAR SERİSİNİN SENARYOSU TAMAM

Ünlü yönetmen James Cameron 5 filmden oluşacak serinin bütünü üzerinde yoğunlaştığını belirterek “Şu anda sadece Avatar 2'ye değil 3,4 ve 5'e de odaklanmış durumdayım. Serinin tüm filmleri eşit şekilde geliştiriliyor. Son olarak Avatar 5'in senaryosunu bitirdim ve aktif hazırlık aşamasına geçiyoruz. Tüm hazırlıklarımız tamam ve Ağustos ayında Motion Capture çalışmalarına başlıyoruz. Hapisten çıkmış gibi hissediyorum çünkü son iki yıldır adeta mağarada yazıyordum." diyerek 5 serinin bütün senaryosunun bittiğini vurguladı.