Aydın Doğan'dan son veda

Aydın Doğan'dan son veda

Doğan Medya'nın Demirören Grubu'na satılmasının ardından Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, grubun bünyesindeki gazete ve tv kanallarına giderek çalışanlarla vedalaştı.

A+A-

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Doğan Medya’ya veda etti. Aydın Doğan ilk olarak Posta Gazetesi, Fanatik Gazetesi ve Medyanet’in bulunduğu Trump Towers’a gitti.

Doğan’a, kızlarıHanzade Doğan Boyner, Begümhan Doğan Faralyalı ve Vuslat Doğan Sabancı da eşlik etti.

Aydın Doğan, Trump Towers girişinde çalışanlar tarafından alkışlarla karşılandı. Doğan kendisini dışarıda bekleyen çalışanlara sarılarak tek tek tokalaştı.

Dışarıdaki karşılama töreninin ardından Aydın Doğan, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay, Fanatik Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Necil Ülgen ve gazete çalışanlarıyla sohbet etti.

Kısa bir konuşma yapan Doğan, “Bu meslekte 40 yıl gazete sahipliği yapan tek kişi herhalde benim. Yoruldum. Gönlümüzle, kendi rızamızla, hiçbir baskı altında kalmadan sizlerden ayrılıyorum” dedi. Konuşmaların ardından Aydın Doğan çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aydın Doğan daha sonra Doğan Haber Ajansı, Hürriyet Gazetesi  ve Hürriyet Daily News’in bulunduğu Bağcılar’daki Hürriyet Dünyası binasına geçti.

Törende konuşan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila “İş ve medya sektörünün iki köklü ailesinin aldığı bu kararın her iki aileye ve sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ertuğrul Özkök, “Aydın bey, adalet ve merhamet arasında hep o dengeleri çok hassas bir şekilde kuran patron olarak bize her gün dersler verdi” diye konuştu. Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş ve gazetenin yazarları Sedat Ergin, Doğan Hızlan ve Ahmet Hakan da konuşma yaptı.

Aydın Doğan ise konuşmasına kuruma emeği geçen herkese teşekkür ederek başladı. Aydın Doğan, Demirören ailesiyle önümüzdeki günlerde bir araya gelerek devir töreni gerçekleştirileceğini kaydetti.

Doğan, “40 yılda dalgalarla boğuştum, gemiyi batırmamak için çok çile çektim. Gemiyi limana salimen getirmek için uğraştım ve gemi, Türk basınının amiral gemisi olarak salimen limana ulaşmıştı. Hürriyet’ten ayrılırken üzülüyorum ama onurlu bir şekilde gelenlerin de devam ettirmesini diliyorum” dedi.

Bütün çalışanlara teşekkür eden Doğan, hakkını helal ettiğini belirterek helallik istedi. Doğan çalışanların alkışları arasında Hürriyet gazetesi binasından ayrılarak Kanal D ve CNN Türk’ün bulunduğu Doğan Medya Center’e geçti.

Buradaki törende de konuşan Aydın Doğan, “Arkadaşlar, bu arkamdaki tabloda ‘Biz sizi çok sevdik’ diye yazıyorsunuz. İnanın ben sizi daha çok sevdim. Çok candan, çok içten sevdim” dedi. Aydın Doğan son olarak Hürriyet binası önünde çalışanlarla toplu fotoğraf çektirdi.

HABERE YORUM KAT