BaBa ZuLa dünya turnesine çıkıyor

BaBa ZuLa dünya turnesine çıkıyor

Yeni albümü "XX" ile "World Music Charts Europe"un şubat ayı listesinde ilk sıraya yerleşen Türk müzik grubu BaBa ZuLa bu başarının ardından dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor.

A+A-

Yeni albümü "XX" ile "World Music Charts Europe"un şubat ayı listesinde ilk sıraya yerleşen Türk müzik grubu BaBa ZuLa bu başarının ardından dünya turnesine çıkmaya hazırlanıyor. 20 yıldır müzik piyasasında olan Avrupa’daki müzik listelerinden birisi olan World Music Charts Europe’nın şubat ayı listesine hızlı bir giriş yaptı. Hızlı ve başarılı girişin ardından dünya turnesine çıkma kararı alan grup üyeleri çeşitli ülkelerde konserler verecek.

ŞUBAT LİSTESİNDE İLK SIRADA

“XX” adlı albüm ünlü gazete ve müzik dergilerinde kendisinden bolca söz ettirdi. “World Music Charts Europe’nın şubat ayı listesinde zirveye oturması ile başta The Guardian ve ünlü müzik dergisi Record Collector olmak üzere bir çok gazete ve dergide geniş yer bulan albüm ve grup bu başarı ve ilgiyi dünya genelinde verecekleri konserler ile taçlandırmak istiyorlar.

DÜNYA TURNESİNE DEVAM

Bu nedenle dünya turnesi hazırlıklarına başlayan grup üyeleri geçen sene ABD başta olmak üzere Kanada, Meksika ve batı Asya ülkelerinde konser vermişlerdi. Şubat ayı içinde konserlerini Almanya, İsviçre’de verecekler. Mart ayında ise Avustralya turnesi ile sevenleri ile bulaşacaklar.

20 YILLIK YOLCULUK ANLATILIYOR

BaBa ZuLa “XX” adını verdikleri albüm ile grubun 20 yıllık müzikal yolculuğu anlatılıyor. “XX” adlı albüm grubun bu güne kadar yayımlanmış kayıtlarıyla, canlı konser kayıtları yer alıyor. Albüm çift plak ve bir CD’den oluşuyor.