Bağlama Virtüözü Erdal Akkaya Aya İrini'de sahneye çıkıyor

Bağlama Virtüözü Erdal Akkaya Aya İrini'de sahneye çıkıyor

Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve Bağlama Virtüözü Erdal AkkayaAya İrini sahnesinde bir araya geliyor.

A+A-

Turkcell Platinum’un ana sponsorluğunda, Events Across Turkey organizasyonuyla “Turkcell Platinum Istanbul Night Flight” konserleri 14 Ekim Cumartesi dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve bağlama virtüözü Erdal Akkaya ile devam ediyor.

Serinin üçüncü konserinde dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetiminde Berlin Senfoni Oda Orkestrası ve bağlama virtüözü Erdal Akkaya ilk kez Aya İrini sahnesinde 14 Ekim Cumartesi akşamı buluşacak.

Berlin Filarmoni Orkestrası müzisyenlerinden oluşan Berlin Senfoni Oda Orkestrası müziğe farklı bir boyut katarak klasik müzikten modern klasiğe uzanan repertuvarlarıyla dinleyiciyi büyüleyecek.

2001 yılında Ernst von Siemens Müzik Vakfı'nın ödülüne ve Brandenburg Eyaleti’nin Rheinsberg Müzik Akademisi ödülüne layık görülen dünyaca ünlü Şef Jürgen Bruns yönetimindeki topluluk, bağlamadaki kendine has icra tarzıyla ve farklı müzik denemeleriyle Türkiye'de ve Avrupa'da konserler veren bağlama virtüözü Erdal Akkaya solistliğinde sıradışı bir konsere hazırlanıyor.

Almanya'da Berlin Filarmoni, Düsseldorf Tonhalle ve Polonya’da Varşova Kraliyet Sarayı gibi önemli yerlerde konserler veren topluluk Turkcell Platinum farkıyla Turkcell Platinum Istanbul Night Flight konserleri kapsamında İstanbullu dinliyicilerine müzik ziyafetine sunacak