Bahçeli referandum'da Kampanyamızı evet üzerine kuracağız

Bahçeli referandum'da Kampanyamızı evet üzerine kuracağız

Devlet Bahçeli referandum döneminde MHP olarak EVET üzerine çalışmalar yapacaklarını belirtti.

A+A-

Anayasa değişikliği teklifinde birinci tur oylamasından sonra ikinci tur oylaması da yapıldı. Devlet Bahçeli referandum döneminde MHP olarak EVET üzerine çalışmalar yapacaklarını belirtti.

EVET ÜZERİNE KURULACAK

MHP Lideri Devlet Bahçeli "Kampanyamızı evet üzerine kuracağız" diye belirttiği açıklamada. Bahçeli, "Anayasa değişikliği halkın huzuruna çıkabilecek yola girmiştir. Halkımızın evet diyeceğine eminim"diyerek halkın evet diyeceğini belirtti.

MHP’Lİ VEKİLLER

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ın, "Yeni sistemde MHP'li bakanlar da olabilir"  şeklindeki açıklamaya, "Zannederim, karanlıkta göz  kırpmışlar, bizim haberimiz yok. Kasıtları AK Parti içindeki MHP kökenli vekillerse, onlar zaten AK Parti içinde" diyerek MHP’li vekillerin MHP içinde olduklarını MHP içinde olmayan vekillerinde zaten AKP vekilleri olarak bulundukları belirtti.

ANAYASA REFERANDUMA SUNULACAK

Bahçeli,  Anayasa görüşmelerinin bir ikinci tur oylamaları neticesinde gelinen noktanın teklifin halkın önüne gelebilecek şekle geldiğini vurgulayarak, "Birinci  turdaki genel eğilim ikinci turda da aynısı ile devam etmektedir. Bunun yorumu şudur: Anayasa değişikliği millet huzuruna çıkabilecek bir yola girmiştir.  Referandum bu gidişatla kaçınılmaz olacaktır. Referandum kampanyamızı evet üzerine kuracağız. Teklifin referandumda halkımız tarafından kabul göreceği inancındayım" diyerek halkın evet vereceğine inandığını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler