Bakan Kurum: Van’da selden zarar gören evler yeniden yapılacak

Bakan Kurum: Van’da selden zarar gören evler yeniden yapılacak

Van’ın Başkale ilçesi Esenyamaç Köyü, bir gün arayla iki kez sele uğrayarak, ağır hasar gördü.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Van Başkale’de meydana gelen selden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Bölgedeki hasar tespit çalışmalarına başlandığını ifade eden Kurum, ilk belirlemelere göre 2 az hasarlı, 3 acil yıkılacak, 5 ağır hasarlı ve 8 yıkık bağımsız bölüm tespit ettiklerini belirtti.

Kurum, “Hasar tespit ve enkaz kaldırma çalışmalarımıza müteakip evleri zarar gören vatandaşlarımız için kalıcı konutların inşa sürecini başlatacağız. Tüm vatandaşlarımızın yarasını bir an önce sarmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Van Başkale'ye bağlı Esenyamaç Köyünde sel felaketinden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının en kısa sürede temin edileceğini bildirdi.

Esenyamaç Köyünde yaşanan sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Altun, “Devletimiz, gerekli tüm çalışmaları hızla başlatmıştır. Selden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçları en kısa sürede temin edilecektir" dedi.