Başbakan Londra’da simit dükkanı açtı

Başbakan Londra’da simit dükkanı açtı

Başbakan Binali Yıldırım İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında başta İngiltere’de yaşayan Türkler olmak üzere herkes tarafından yoğun ilgi ile karşılanan simit dükkanının açılışı yaptı. İngiltere’de gördüğü yoğun ilgi ile pazarda büyümeye devam eden Türk

A+A-

Başbakan Londra’da simit dükkanı açtı

Başbakan Binali Yıldırım İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında başta İngiltere’de yaşayan Türkler olmak üzere herkes tarafından yoğun ilgi ile karşılanan simit dükkanının açılışı yaptı. İngiltere’de gördüğü yoğun ilgi ile pazarda büyümeye devam eden Türkiye’nin “global tadı” Simit Sarayı’nın Londra Piccadily Circus’ta faaliyet gösteren mağazasının resmi açılışını Başbakan Binali Yıldırım yaptı.

Turistlerin ve halkın en çok tercih ettiği, canlılığıyla şehrin görülmeye değer en prestijli caddelerinden biri olan ve Londra’nın 100 yılı aşkın zamandır neon ışıklarıyla aydınlatılan en önemli kavşağında yer alan Simit Sarayı Piccadilly Circus mağazası İngilizlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor. Halihazırda faaliyette bulunan mağazanın resmi açılışını temaslarda bulunmak üzere İngiltere’de bulunan Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Açılışa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve iş dünyasının önemli temsilcileri katıldı.

İngiltere’deki ilk mağazasını 2015 yılı Şubat ayında Londra Oxford Street’te hizmete sunan Simit Sarayı, Londra’da gördüğü yoğun ilgi üzerine 2015 yılının Nisan ayında ikinci mağazasını Bond Street’te sevenleriyle buluşturdu. Üçüncü mağazasını Londra şehir merkezinin en ünlü ve işlek kavşağı Piccadilly Circus’ta açan Simit Sarayı gördüğü yoğun ilgi üzerine Southampton Row, Villiers Street ve Greenwich'te açtığı mağazalarda çok sevilen lezzetlerini paylaştı. Favori buluşma mekanı haline gelen Londra’daki Simit Sarayı mağazalarında İngilizlerin damak tadına uygun ürün inovasyon çalışmaları da yapılıyor.