Başbakan Yıldırım'dan referandum açıklaması

Başbakan Yıldırım'dan referandum açıklaması

Yıldırım MHP ile ortak çalışma yürütebileceklerini belirttiği açıklaması referandum sürecinin nasıl yürütüleceği hakkında da ipuçları içeriyor.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım Malta ziyaretinde önümüzdeki günlerde yapılacak olan referandum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldırım MHP ile ortak çalışma yürütebileceklerini belirttiği açıklaması referandum sürecinin nasıl yürütüleceği hakkında da ipuçları içeriyor.

MHP İLE ORTAK ETKİNLİK YAPILABİLİR

Malta Başbakanı Joseph Muscat ile ortak basın toplantısı yapan Başbakan Yıldırım kendisine Devlet Bahçeli’nin yayınladığı genelgenin sorulması üzerine "Milliyetçi Hareket Partisi ile bir amaç birlikteliğimiz var. Milliyetçi Hareket Partisi de bu değişikliğin lehinde kampanya yapıyor, biz de aynısını yapıyoruz. Söylemlerimizin benzer olması gayet doğal, gerekirse bazı ortak etkinlikler de yapabiliriz" dediği açıklaması ile MHP ile ortak etkinlik yapabileceklerinin sinyalini verdi.

KIBRIS KONUSU

Kıbrıs’ta yürütülen çözüm sürecine de değinen Yıldırım, "Kıbrıs'la ilgili iki taraf arasındaki görüşmeler devam ediyor. (Rum Kesimi lideri) Anastasiadis geçen gün biraz sinirlenmiş. Kapıyı vurup çıkmış ama daha sonra sigara içmeye çıktım, kriz yok diye geri geldi" dedi ve "Her zaman Türkiye, daha doğrusu Kuzey Kıbrıs Türk tarafı çözümde bir adım önde" ifadesini kullanarak görüşmelerin devam ettiğine vurgu yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler