Başkentin doğal güzelliklerini yakından görün

Başkentin doğal güzelliklerini yakından görün

Rengarenk doğasıyla Ankaralılara kucak açan, ailece gidilebilecek, yürüyüş ve spor yapılabilecek, balık avlanabilecek birçok keyifli yer sizleri bekliyor.

A+A-

Rengarenk doğasıyla Ankaralılara kucak açan, ailece gidilebilecek, yürüyüş ve spor yapılabilecek, balık avlanabilecek birçok keyifli yer sizleri bekliyor

GÖRENLERİ BÜYÜLÜYOR

Başkent’in ailece keyifle gezip görülebilecek doğal güzellikleri keşfedilmeyi bekliyor. Kızılcahamam’da bulunan Şahinler Tabiat Parkı, zengin orman varlığı ile görenleri büyülüyor. Doğal göletiyle yaz, kış ve bahar aylarında farklı bir görsel şölene ev sahipliği yapan parkta; eğreltiotu, çayırotları, ısırgan, kuşburnu, orman sarmaşığı gibi çok sayıda bitkiyi de birarada görmek mümkün. Volkanik tüf ve andezitlerden oluşan bölge yaban hayatı ile de dikkat çekiyor. Tilki, çakal, sansar, sincap, tavşan, kurt ve kekliklerin bulunduğu parkta piknik ve kamp da yapılabiliyor.

HUZUR VEREN YERLER

Nallıhan’ın Sarıyar Mahallesi’nde yer alan Kayıkbaşı mevkisi ise yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerine huzur veriyor. Vatandaşlar, balıkçı tekneleriyle dolu olan gölde balık avlayıp, baraj gölü etrafında yürüyüş yapıyor. Nallıhan Kuş Cenneti ise 180’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Yer tabakasıyla gökkuşağı renklerine bürünen Nallıhan Kız Tepesi, doğal güzelliği ile fotoğrafçıların uğrak yeri oluyor. Seyir terası, trekking yapmaya imkan veren alanı bulunan, yıl boyu 36 derece su sıcaklığına sahip Uyuzsuyu Şelalesi de doğa ve fotoğraf severlerin uğrak yerlerinden. 

HABERE YORUM KAT