Baykal Almanya programını iptal etti

Baykal Almanya programını iptal etti

CHP’den yapılan açıklamaya göre Deniz Baykal Almanya programına katılmayacak.

A+A-

Almanya’nın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin programlarını iptal etmesinin yankıları sürerken konuyla alakalı bir açıklamada CHP’den geldi. Daha önce duyurulan Deniz Baykal’ın Almanya'da yapacağı programa izin verdiği belirtilmişti. Bu gelişmelerin ardından Deniz Baykal’ın Almanya’nın Filderstadt’ta yapacağı Hayır kampanyası programına katılacağı düşünülüyordu.

Eski Genel Başkan ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Almanya’da katılacağı programa katılmaktan vazgeçtiği bildirildi

CHP’den yapılan açıklamaya göre Deniz Baykal Almanya programına katılmayacak.

CHP Almanya Basın Yayın ve Sosyal Medya Sorumlusu Dr. Hayri Çiçekdağı tarafından yapılan açıklama ile Bakan Bozdağ ve Zeybekci'nin etkinliklerinin iptal edilmesi gerekçe gösterilerek, Baykal'ın Almanya'daki programını iptal ettiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun programı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, geçtiğimiz günlerde Hollanda'daki Türklerin organize ettiği 11 Mart’taki buluşmaya katılacağını belirtilmiş fakat Hollanda tarafından Çavuşoğlu’nun katılacağa programa izin verilmemişti. 

HOLLANDA İŞBİRLİĞİNE YANAŞMADI

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklamada bulunurken Türk yetkililerden referandum gösterisi için resmi talep geldiğini ancak iş birliği yapmayı düşünmediklerini vurguladı.