Bedelli askerlikte süre kısalıyor

Bedelli askerlikte süre kısalıyor

Bedelli askerlerin gidecekleri birliklere göre, yol izni verilecek. Bedelli askerlere verilen bu yol izninin 21 günlük askerlik sürecinden düşece

A+A-

Bedelli askerlikte ilk celp döneminde 12 bin yükümlü 15 Eylül'de birliklerine teslim olmaya hazırlanırken bedelli askerlerin gidecekleri yerlere göre, yol izni verileceği ve bu sürenin 21 günden düşeceği belirtildi. 

Yüz binlerce kişinin merakla beklediği haber geldi. Bedelli askerlik uygulamasının birinci celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceklerin birlikleri e-devlet sistemi üzerinden yayımlandı.

15 Eylül'de 12 bin yükümlü birliklerine teslim olacak

Bedelli askerlik uygulamasının birinci celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceklerin birlikleri e-devlet sistemi üzerinden yayımlandı. Alınan karar doğrultusunda ilk 12 bin yükümlü 15 Eylül'de birliklerine sevk edilecek. 
Yükümlüler, temel askerlik eğitimi alabilecekleri birlikleri sistem üzerinden öğrenebilecek. Bilgiler ayrıca yükümlülerin, adlarına kayıtlı cep telefonlarına da mesaj olarak gönderilecek.

Yol süresi 21 günden düşecek

A Haber'in haberine göre, bedelli askerlerin gidecekleri birliklere göre, yol izni verilecek. Bedelli askerlere verilen bu yol izninin 21 günlük askerlik sürecinden düşecek.

Bedellide başvuru sayısı rekor kırdı

Bedelli askerlik için başvuru süreci devam ederken, bedelli için uygun şartları taşıyan ve ödemelerini yapıp, 15 Eylül'de birinci celp döneminde silah altına alınmayı bekleyen yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evrakları e-devlet üzerinden açıklandı. Bedelli askerlikten şu ana kadar yararlananların sayısı 405 bin'e ulaştı. 26 günde başvuranlar, önceki 5 bedelli askerlikten yararlananların toplam sayısını aşarak rekor kırdı.

15 Eylül’de ilk celpten yararlanacakların silah altına alınacağı bedelli askerlik başvuruları 26 günde 405 bini aştı. 3 Ağustos’ta başlayan bedelli başvuruları 3 Kasım’a kadar yapılabilecek.