Ben İstersem fotoğraf sergisi İzmir'de

Ben İstersem fotoğraf sergisi İzmir'de

Anadolu’nun farklı illerinden zorlu engelleri aşarak pek çok alanda başarıya ulaşmış genç kızların ilham veren hikayelerinden ve fotoğraflarından oluşan “Ben İstersem” sergisi 18-28 Şubat tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi.

A+A-

Türkiye’de “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü”nü sahiplenen ve bu kapsamda önemli çalışmalar yürüten Aydın Doğan Vakfı, kuruluşundan bu yana özellikle genç kızların eğitimi için hayata geçirdiği projeler ile adından söz ettiriyor. Vakıf, eğitime yapılan destek ve teşviklerle hem ekonomiye ve nitelikli iş gücü gelişimine katkı yapmayı hem de genç kızlarımızın topluma üretken bireyler olarak katılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Aydın Doğan Vakfı bu amaçla, Gazeteci-Yazar Melis Alphan ve Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven iş birliğiyle Anadolu’nun farklı illerinden zorlu engelleri aşarak pek çok alanda başarıya ulaşmış genç kızların ilham veren hikayelerinden ve fotoğraflarından oluşan “Ben İstersem” kitabına ve sergisine imza attı.

Ben İstersem kitabında yer alan kız çocuklarının fotoğraflarından oluşan serginin lansmanı, 11 Ekim 2019 tarihinde Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nda yapılmıştı. Ardından İBB Taksim Sanat Galerisi, Caddebostan Kültür Merkezi ve Trump Art Gallery’de sergilenen fotoğraflar şimdi de 18-28 Şubat tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi fuaye alanında ziyaretçileriyle buluşacak. Sergi daha sonra 1- 7 Mart tarihlerinde İzmir Ticaret Odasında sergilenmeye devam edecek.

“Ben İstersem” Fotoğraf Sergisi Söyleşisi 27 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek

Kız çocuklarına ilham ve cesaret vererek kendi geleceklerini şekillendirmede baş aktör olabileceklerini aktaran sergi hakkında 27 Şubat Perşembe günü saat 15:00’da bir söyleşi de gerçekleşecek. Etkinlik, kitabın söyleşilerini gerçekleştiren Gazeteci-Yazar Melis Alphan, fotoğraflarını çeken Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Seven ile Aydın Doğan Vakfı Yürütme kurulu başkanı Candan Fetvacı’nın katılımıyla İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde sergi alanında gerçekleşecek.