Bergama Süper Enduro Şampiyonasına ev sahipliği yapacak

Bergama Süper Enduro Şampiyonasına ev sahipliği yapacak

Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'nda sezonun 2. ayak yarışları, 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde Bergama'da düzenlenecek.

A+A-

Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan yarışlar için hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Yarış pistimizde hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Ülkemizin dört bir yanından gelecek olan yarışçıları ilçemizde misafir etmekten ve UNESCO Dünya Mirası Bergama’mızı tanıtmaktan dolayı şimdiden heyecan duyuyoruz” dedi.

'Spor, turizmin geleceğidir' sloganıyla spor turizminin tanıtılması kapsamında düzenlenecek şampiyona, Bergama Süper Enduro Parkuru’nda yapılacak. Ülkemizin en iyi endurocuları Türkiye Şampiyonası’na puan veren yarışlar için bütün hünerlerini sergileyecek. Sporcular, Super Enduro (GP), Enduro Prestij (EP), Enduro Usta (EU), Enduro Hobi (EH), Enduro Genç (EG) ve Enduro Veteran (EV) sınıflarında mücadele edecek. Bergama Belediyesi tarafından özenle hazırlanan Süper Enduro parkurunda hem sporcular hem de izleyenler toplu startların yer alacağı yarışlarda keyifli anlar yaşayacak.