Beşiktaş kuruluşunun 114 ncü yılını kutluyor

Beşiktaş kuruluşunun 114 ncü yılını kutluyor

Beşiktaş kuruluşunun 114 ncü yılını kutluyor. 19 Mart 1903 yılında kurulun Beşiktaş Kulübü 114 yaşına girdi. Yüzyıldan fazladır Türk futbolunda önemli aktör olan futbol takımı her sene 19 Mart’ı çeşitli etkinlikler düzenleyerek kuruluş günü olarak kutluyo

A+A-

Beşiktaş kuruluşunun 114 ncü yılını kutluyor. 19 Mart 1903 yılında kurulun Beşiktaş Kulübü 114 yaşına girdi. Yüzyıldan fazladır Türk futbolunda önemli aktör olan futbol takımı her sene 19 Mart’ı çeşitli etkinlikler düzenleyerek kuruluş günü olarak kutluyor.

Bu senede Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman 19 Mart kuruluş etkinlikleri dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Siyah-beyazlı kulübün kuruluşunun 114. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınlayan Orman şunları kaydetti. "114 yıldır yaşattığı gelenekleriyle Türkiye'nin saygısını kazanmış bir çınar olan Beşiktaşımız, gücünü taraftarlarımızdan almaktadır. Beşiktaş'ı 114 yıldır tertemiz duygular, sevgi, aşk, fedakarlık, emek, hizmet, dayanışma, birlik ve beraberlik ayakta tutmuştur. Bir semt takımı olarak doğup, dünyanın tanıdığı bir kulüp haline gelen Beşiktaşımızın 114. yaşını kutluyoruz."

Beşiktaş kulübü başkanı Orman kulübün bu günlere gelmesinde emeği geçenleri minnetle anıyorum dediği açıklamasında şunları kaydetti:

"Yöneticisinden kulüp çalışanlarına, teknik ekiplerimizden sporcularımıza kadar güzel bir ahenk içindeyiz. Ülkemizin ve gençlerimizin spor alanlarında daha başarılı olması için şanlı mazimizden aldığımız güçle çalışmaya devam edeceğiz. Beşiktaş Jimnastik Kulübünün başkanı olarak, kulübümüzün bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli büyüklerimizi minnetle, şükranla anıyor, tüm Beşiktaşlıları en içten dileklerimle kutluyorum."