Beşiktaş UEFA Avrupa Liginde Lyon ile karşılaşacak

Beşiktaş UEFA Avrupa Liginde Lyon ile karşılaşacak

Türkiye’nin köklü spor takımlarından Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaşacağı takım belli oldu. Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi muhtemel rakipleri arasında Manchester United, Lyon, Ajax gibi güçlü takımlar bulunuyordu.

A+A-

Türkiye’nin köklü spor takımlarından Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nde karşılaşacağı takım belli oldu. Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi muhtemel rakipleri arasında Manchester United, Lyon, Ajax gibi güçlü takımlar bulunuyordu. UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde Beşiktaş’ın rakibi Lyon oldu. Uefa Avrupa Ligi Çeyrek final maçları 13 ve 20 Nisan'da oynanacak. Yarı finaller ise 4 ve 11 Mayıs'ta, Avrupa Ligi'nin final maçı da 24 Mayıs'ta İsveç'in başkenti Stockholm'deki Friends Arena'da oynanacak.

UEFA Avrupa Ligi kura çekimi merakla bekleniyor. Çeyrek finaldeki eşleşmelerin belli olacağı UEFA Avrupa Ligi kura çekiminde Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri merak ediliyor. Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri arasında birbirinden güçlü takımlar bulunuyor. Eleme maçları bittikçe de Beşiktaş’ın rakipleri belli oluyor. Son 16 turunda Yunan ekibi Olympiakos ile eşleşen Beşiktaş, Yunanistan’daki deplasmanda rakibiyle 1-1 berabere kalmış, İstanbul’da ise tura uçmuştu.

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final kura çekimi İsviçre’nin Nyon kentinde yapıldı.

İşte kura çekimi eşleşmeleri:

Lyon - Beşiktaş

Anderlecht - Manchester United

Ajax - Schalke

Celta Vigo - Genk

Uefa Avrupa Ligi Çeyrek final maçları ne zaman oynanacak?

Uefa Avrupa Ligi Çeyrek final maçları 13 ve 20 Nisan'da oynanacak. Yarı finaller ise 4 ve 11 Mayıs'ta, Avrupa Ligi'nin final maçı da 24 Mayıs'ta İsveç'in başkenti Stockholm'deki Friends Arena'da oynanacak.