Bill Clinton hastaneden taburcu edildi

Bill Clinton hastaneden taburcu edildi

ABD eski Başkanı Bill Clinton, Covid-19'la ilgisi olmadığı belirtilen bir enfeksiyon nedeniyle kaldırıldığı Güney Kaliforniya'daki bir hastaneden taburcu edildi.

A+A-

ABD eski Başkanı Bill Clinton, Covid-19'la ilgisi olmadığı belirtilen bir enfeksiyon nedeniyle kaldırıldığı  Güney Kaliforniya'daki bir hastaneden taburcu edildi.

75 yaşındaki Clinton ve eşi, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Los Angeles'ın hemen güneydoğusundaki Orange'daki California Üniversitesi Irvine Tıp Merkezi'nden birbirlerinin kollarını tutarak ayrıldılar.  

UC Irvine Health'de Tıp Anabilim Dalı Başkanı ve Hastane Tıbbı İcra Direktörü Dr. Alpesh N. Amin yaptığı açıklamada, ''Ateşi ve beyaz kan hücreleri normale döndü ve antibiyotik tedavisini bitirmek için New York'a dönecek. UC Irvine Tıp Merkezi'ndeki herkes adına, onu tedavi etmekten onur duyduk ve ilerlemesini izlemeye devam edeceğiz'' dedi.  

Clinton , kan dolaşımına yayılan ürolojik bir enfeksiyon teşhisi konulduktan sonra Salı günü UC Irvine Tıp Merkezi'ne yatırılmıştı.