BMW i3

Güçlenen bataryasıyla günlük kullanımda 300 kilometreye kadar menzil sunan BMW i3, şimdi çok daha çekici ve heyecan verici.

BMW i3, ilk tanıtıldığı günden bu yana elektrikli mobilite hedef alınarak tasarlanan nadir otomobillerden biri olarak ön plana çıkıyor. Öyle ki, BMW i3’ün tüm tasarımı, kullanılan malzemeleri, donanımı ve hatta üretim süreci dahi, BMW tarafından i3 için özel olarak planlandı.

BMW i3, sınıfının teknolojik açıdan en gelişmiş elektrikli otomobili olmakla kalmıyor ayrıca en düşük enerji maliyetiyle sınıfında “dünyanın en ekonomik elektrikli otomobili” unvanına da sahip. Tüm bunlar BMW i3’ü eşsiz bir elektrikli otomobile dönüştürüyor.

Kendi elektrik motorlarını geliştiren BMW, elektrikli mobilitedeki uzmanlığını bataryaların tasarlanmasında da gösteriyor. Bu sayede batarya üreticileri de son yıllarda büyük gelişme sağlamış durumda. Bu gelişim ile birlikte BMW i3, günlük kullanımda 250-300 kilometreyi bulan mesafeleri katedebiliyor. Üstelik enerji depolama alanının ölçüleri değişmezken, yüzde 50 daha fazla kapasiteye sahip bataryalar bir önceki nesil bataryalar ile aynı sürede şarj olabiliyor

01 Mart 2017 Çarşamba 17:34
Benzer Videolar